Kuldīga. Pilsēta ar vēstures elpu

Kuldīga. Pilsēta ar vēstures elpu

21. Aug 2013, 11:09 Banija_lv Banija_lv

Apvienojot patīkamo ar lietderīgo, šovasar devāmies iekarot Kuldīgu, pie reizes arī apciemojot sen neredzētos radus.

Viennozīmīgi, lielai daļai cilvēku Kuldīga asociējas tikai un vienīgi ar Ventas rumbu, bet tas nav vienīgais, ar ko pilsēta var lepoties. Kuldīga ir pilsēta, kas cieņā tur vēsturi un savas skaistās lietas, nesteidzoties ēku koku logus nomainīt pret plastmasas izstrādājumiem, izkārt pilsētas centrālajā daļā luminiscējošas veikalu izkārtnes un visādi citādi samāksloti izpušķot seno pilsētu.

Ko apskatīt Kuldīgā?

Protams, Ventas rumbu. Noteikti jau zini, ka Ventas rumba ir platākais ūdenskritums Eiropā, tā platums ir 249m! Starp citu, savulaik Hercoga Jēkaba izgudroto zivju ķeramo ierīču dēļ uz rumbas Kuldīgu dēvēja par pilsētu, kur lašus ķer gaisā. Starp citu, ja ir piemēroti laikapstākļi, noteikti nopeldies Ventā, jo Kuldīgas peldvieta jau vairākus gadus pēc kārtas iegūst Zilo karogu. Tātad, ūdens kvalitāte šeit patiesi ir augstā līmenī.

Ja nekad iepriekš vēl neesi bijis Kuldīgā, tad noteikti pārej pāri senajam ķieģeļu velvju tiltam pār Ventu (starp citu, runā, ka, šķērsojot kādu tiltu pirmo reizi, pie sevis klusībā jāiedomājas vēlēšanās, tad tā noteikti piepildīsies). Senais tilts celts 1874.gadā un ir viens no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā. Starp citu, tilts ir ar īsteni kinodīvas dvēseli, jo bieži vien izmantots kinofilmu uzņemšanā (varbūt atpazīsi to arī Emīla nedarbu kadros). Ja Kuldīgā sanāk būt tieši Jāņu laikā, tad noteikti vari piedalīties pliko skrējienā, kas jau kļuvis par pilsētas tradīciju.

Noteikti esi dzirdējis, ka Kuldīgu mēdz dēvēt arī par mazo Venēciju. Jautāsi, kādēļ? Pie vainas ir Alekšupīte un a to izbūvētais ēku ansamblis. Upītes krasti apskalo mājas, tādejādi radot iespaidu, ka esi nokļuvis kādā no Venēcijas ieliņām. Starp citu, iesaku pie Alekšupītes ieņemt labāko vietu Kuldīgas svētku laikā, kad pa upīti notiek lielais skrējiens. Tad nu var vērot, cik izdomas bagāta ir iedzīvotāju iztēle, izvēloties sev maskas un tērpus.

Otro elpu Kuldīgā ieguvis arī pilsētas dārzs, kurā uzstādīta gan strūklaka, gan labiekārtotas ziedu dobes un ierīkoti soliņi. Kuldīdznieki, es patiesi jūs apskaužu pa tik fantastisku vietu, kur ikdienas steigā piesēst, lai palasītu līdzpaņemto grāmatu vai vienkārši pavērotu apkārtni.

Kā ikkatrā kārtīgā vietā, arī Kuldīgā ir savs muzejs. Kuldīgas pilsētas muzejs lepojas ar savu unikālo spēļu karšu kolekciju. Tajā iespējams aplūkot spēļu kārtis no visas plašās pasaules. Tiesa gan, patlaban, lai muzeju uzprišinātu, tas uz remonta laiku slēgts, bet jau drīz atkal priecēs savus apmeklētājus.

Starp citu, šogad Kuldīgā tika atklāts jauns vides objekts – Hercogam Jēkabam veltītais objekts Teleport. Tā autori Gļebs Panteļējevs un Andris Veidemanis īstenojuši savu ideju par zinātniski fantastiskas vēstures simulācijas radīšanu. Jāsaka, jaunais objekts ir populāra Kuldīgas viesu fotografēšanās vieta.

Ja, staigājot pa Kuldīgu, sakārojas pamielot vēderu, iesaku iegriezties Liepājas ielā 18 esošajā konditorejā Puķītes 2. Tajā tiek tirgotas no Liepājas puses nākušās smalkmaizītes un citi kārumi. Vienmēr svaigi un tik gardi, ka ar vienu noteikti nepietiks.

Vairāk par Kuldīgu:  http://www.kuldiga.lv/