Kā nodrošināt savam bērnam pilnvērtīgu miegu? Vienkārši! Parūpējoties par tīru gaisu un optimālu mitruma līmeni telpā!

Kā nodrošināt savam bērnam pilnvērtīgu miegu? Vienkārši! Parūpējoties par tīru gaisu un optimālu mitruma līmeni telpā!

02. Mar, 01:02 Banija_lv Banija_lv

Bērnību esmu pavadījusi privātmājā ar koka logiem un malkas apkuri, tāpēc apjauta, ko nozīmē “sauss gaiss” man bija tikai no viesošanās pie vecvecākiem. Viņi dzīvoja padomju gados celtā paneļu mājā, kur, lai kaut cik uzlabotu gaisa kvalitāti, uz radiatoriem tika klātas mitras drānas, bet klavieru korpusā, lai instruments neizžūtu, liktas ūdens burkas.

Tagad, kad pati dzīvoju šādā mājā, kurā visu vēl sliktāku padara modernie plastikāta logi, saprotu, ka sauss gaiss nav patīkams, vēl jo vairāk, ja tajā jāuzturas dienu no dienas. Ņemot vērā, ka mums ģimenē aug divi bērni, no kuriem jaunākais tikko pārkāpis gadiņa slieksni, un ar lielu interesi visu norauj, patausta, pastumda, pabaksta, opcija par ūdens traukiem uz radiatoriem tiek izslēgta jau saknē, savukārt mitrās lupatiņas uz tiem pastāv maksimums 10 minūtes, jo acīgā Lauma tās ātri vien pamana un, protams, aiznes vien sev zināmā virzienā.

Kādas sekas rada pārāk sauss gaiss?

Līdz šim ar sauso gaisu centāmies samierināties. Proti, paši šādu mitekli vien izvēlējāmies, nāksies samierināties. Piecietu putekļu armiju, sauso ādu to, ka tad, kad aukstākās dienās nama apsaimniekotājs apkuri pieslēdz uz 100%, nepārtraukti roka stiepjas pēc ūdens glāzes, jo sausajās telpās organisms pats kliedz pēc veldzes.

Gaisam kļūstot laukā aukstākam, līdz ar to, aktīvāk darbojoties centrālajai apkurei, novēroju:

  • telpās parādījušies vairāk putekļi;
  • bērniem un arī mums, pieaugušajiem, miegs kļuvis “caurāks”;
  • organisms pieprasa nepārtraukti padzerties (protams, ūdens ir organismam jāuzņem, bet, visam ir savas robežas);
  • kļuvusi ievērojami sausāka āda;
  • elektrizējas mati.

Februārī sausums miteklī kļuva pat grūti paciešams, kā rezultātā abiem bērniem arī bija caurāks naktsmiers, jo sausais gaiss apgrūtina elpošanu. Nelīdzēja ne regulāra telpu vēdināšana, ne mitrā uzkopšana un cenšanās katru katru mīļu brīdi likvidēt putekļus, kuri uzstājīgi lidinājās apkārt, liekot šķaudīt gan mums, gan mājdzīvniekam trusim.

Tāpēc domājām par risinājumiem un atradām Soehnle gaisa attīrītāju un mitrinātāju AirFresh Wash 500. Tagad, kad tas jau nedēļu kā izmēģināts darbībā, varu no mūsu ģimenes pieredzes padalīties ar atsauksmēm.

Gaisa mitrināšana un attīrīšana vienlaicīgi

Domājot par iekārtu, kura mitrina gaisu, man prātā uzreiz nāk aparāts, kurš skaļi rūkdams izsmidzina ūdens pilieniņus. Jums arī? Nepareizi! Visticamāk, ka jūs pat nepamanītu, ka kādā no telpām darbojas Soehnle AirFresh Wash 500, jo tas ir kluss un praktiski nemanāms.

Tā kā gaisa mitrinātājs un attīrītājs ir paredzēts aptuveni 35m2 lielai telpai, to novietojām dēla istabā, kurā gaiss ir vissausākais (pirms Soehnle AirFresh Wash ieslēgšanas gaisa mitrums tajā bija robežās līdz 20%) un arī visvairāk prasījās pēc attīrīšanas, jo no jaunajām koka mēbelēm pagaidām vēl izdalās savdabīgs aromāts (neprotu to savādāk nodefinēt), kas varbūt nerada diskomfortu, taču būtu forši, ja tā nebūtu.

20180302130042-74392.jpg

Soehnle AirFresh Wash 500 ir trīs intensitātes režīmi (darbinot to pirmajā režīmā, pat nav dzirdams, vai aparāts ir ieslēgts), bet es kā maksimāliste uzreiz ķēros klāt trešajam. Un jāteic, ka dēla istabā gaisa attīrītājs – mitrinātājs ātri vien panāca optimālo 50% gaisa mitrumu. Papildus tam, pilnībā izzuda arī savdabīgais koka mēbeļu aromāts. Rezultāts? Uzturēšanās istabā ir kļuvusi daudzkārt patīkamāka, savukārt bērna miegs – kvalitatīvāks. Izpaliek arī dēla celšanās naktīs, lai palūgtu padzerties, un no rīta bērnam ir daudzkārt vieglāk pamosties, lai gan nekas cits ikdienas režīmā nav mainījies – tikai gaiss viņa istabā kļuvis attīrīts un mitrināts.

Droši arī ģimenēm ar maziem bērniem

Tie, kuriem mājās ir mazi bērni, noteikti tāpat kā es zina, ka ūdens trauciņu likšana uz radiatoriem gaisa mitrināšanai ir vienkārši bezjēdzīga. Tāpēc, ka mazie, ziņkārīgie cilvēciņi visus traukus ātri vien aiznes sev vien zināmā virzienā. Bet Soehnle AirFresh Wash 500 viņi nekur neaiznesīs – tas stabili stāv savā noliktajā vietā un vecākiem nav jāuztraucas, ka mazais pasaules pētnieks to apgāzīs, sevi satraumēs vai arī izgāzīs no tā ūdeni.

Nē, ierīce ir maksimāli askētiska, bez neskaitāmām podziņām, kuras tā vien prasās, lai tiktu pagrozītas, atverītēm, kuras mazajiem pirkstiņiem atvērt, vai detaļām, kuras noņemt un noslēpt no vecāku acīm. Ticiet man, pēc tam, redzot, kā manās mājās pazūd lietas, lai pēc pāris nedēļām atkal atrastos visneiedomājamākajās vietās, es to tiešām novērtēju. Pirmajā vakarā Lauma ziņkārīgi nopētīja gaisa mitrinātāju –attīrītāju, bet tālāk bērnam interese par šo aparātu pilnībā pazuda.

20180302130017-49498.jpg

Tagad, kad dēls devies pie miera, viņa istabā iekārtu esmu atstājusi darboties zemākās intensitātes režīmā, lai arī naktī saglabātu optimālu mitruma līmeni, ļaujot bērnam pilnvērtīgi izgulēties. Kā saka Roberts: “Tagad man ir labāks miedziņš.” Un ne velti. Arī man pašai viņa istabā uzturēties tagad ir patīkamāk, un lielāko dienas daļu ar Laumu tagad labprāt pavadām šeit, jo te atrodamas bērnu rotaļlietas un, kamēr es rosos, piemēram, šujot vai lasot grāmatu, meitiņa var netraucēti rotaļāties.

Starp citu, man simpatizē gudrās iekārtas, kāda ir arī Soehnle AirFresh Wash 500, kas gadījumā, ja ūdens tvertne (tā gan ir tik ietilpīga, ka bez uzpildīšanas var darboties ļoti ilgi) ir tukša, pašas izslēdzas. Tas nozīmē, ka pieaugušajam nav blakus jādežūrē, gaidot mirkli, kad tvertnē atkal vajadzēs iepildīt ūdeni vai arī manuāli izslēgt.

Soehnle AirFresh Wash 500 meklē interneta veikalā tavatelpa.lv.

20180302130236-71701.jpg