Ilgtspējīga dāvana gan meitenēm, gan puišiem - leļļu māja

Ilgtspējīga dāvana gan meitenēm, gan puišiem - leļļu māja

25. Apr 2019, 09:41 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Leļļu lietas, mājas, rati noteikti nav tikai meitenēm, bet arī zēnu pasaulē izmantojamas, jo kā gan puika iemācīsies aprūpi, ja tikai šaus ar šautenēm, brauks ātrās mašīnās? Es noteikti neesmu no stereotipiskajām mammām, domājot,ka tikai meitenēm jāspēlējas ar lellēm, bet zēniem - ar auto. Gada vecumā rotaļlietu klāstā ienāca leļļu rati ar lelli, tagad arī leļļu māja!

Un nē, ne tāpēc, ka tagad mājās tiks iegādātas bārbijas un leļļu kaudzes, bet gan tamdēļ, ka Lego mazajiem cilvēciņiem un dzīvnieciņiem taču vajag māju, kur gulēt un kur vēl garāžas vieta lielajām mašīnām. Mhm, to pat psihologi atzinuši, ka šādas rotaļas paplašina bērna domāšanu, psihi, mazina stereotipisku domāšanu un zēniem paver arī citu jūtu pasauli, ne tikai to,kur brauc ātri auto, jo tās taču ir klasiskās zēnu rotaļlietas.

Leļļu māju taču var izmantot tik daudz un dažādiem mērķiem- kā mantu noliktavu, garāžu, kā gulēšanas vietu Lego cilvēciņiem.

Esmu novērojusi, ka aktīvākas rotaļas notiek tieši garāžas daļā un dzīvojamā istabā, visdrīzāk tāpēc, ka šādas ir viņa tuvākās sajūtas par notiekošo mājās un ikdienā.

Puišu un meiteņu lomu spēles iemāca tiešām daudz:

- Kā rūpēties vienam par otru. Līdzīgi kā mamma vai tētis apsedz mazuli ar sedziņu, arī šādās rotaļās atklājas bērnu maigā puse, parādot rūpēs par mazāku. Domāju,ka lomu spēles ir lielisks veids, kā izspēlēt otrā bērna ienākšanu ģimenē un izspēlēt to, kāda būs ikdiena vai to,kā bērns jūtas.

Rūpes par bērniem nav tikai mammu pienākums. Un te nu mazais var vērot ģimenē pieņemto,ka pie mums mājās tiešām darbi nav sadalīti tēta un mammu darbos, bet dara tas, kuram ir spēks, kurš ir mājās konkrētā brīdī un šis gribētos ticēt ir tas pieņēmums, kuru Edvards paņems sev līdzi,kad pieaugs un viņam pašam būs ģimene- tieši tāpat kā lomu spēles sagatavo meitenes būt par mammām, lomu spēles zēnus sagatavo būt par tētiem.

- Šādā veidā tiek attīstīta izdoma, fantāzija un iztēle. Patiesībā ar lellēm spēlējas arī pieaugušie dažādās terapijās, atklājot tā brīža emocijas, pārdzīvojumus un nereti tieši šāda situācija, spēlējoties ar maziem cilvēciņiem leļļu mājā bērnam spēj pavērt jaunu fantāziju pasauli un izdomu. 

Mūsmājās ir bijušas dažādas rotaļu virtuvītes, no plastamas jāsaka,kas ātri vien nolietojās un dzīvi beidza atkritumu tvertnē, tāpēc loģisks bija meklējums kam izturīgākam un pilnvērtīgākam, ko pēcāk varētu nodot arī mazajām māsīcām, kurām lomu spēles vēl tikai būs aktuālas. 

Dancitis Handmade koka mājiņas ir kārtīgas koka mājas, kuras līdz ar nagiem ielīdīs ietilipīgas automašīnas bagāžniekā, tik lielas tās ir un pat neievēroju, cik liela ir māja bildēs. Pašreiz viņi piedāvā 10 dažād modeļu leļļu mājas ar un bez dekoratīvā krāsojuma. Pasūtījām nekrāsotu māju, jo mazais ir liels mākslinieks un gada siltajos vasaras mēnešos laukos nokrāsosim!

Bērnībā es pati iekārtoju leļļu māju grāmatu plauktos, bet tagad maniem bērniem ir īsta, stabila māja, kas smaržo pēc koka, turklāt tieši šo modeli var izjaukt un spēlēties 2 daļās, kas paver jaunu fantāzijas līmeni! Un CENA- mīļie, tas jums patiks vislabāk- paskatiet, cik maksā plastmasas līdzīgs ražojums un cik maksā šāda koka māja! Cena bez krāsojuma 60 EUR, kurā jūs saņemsiet ne tikai māju,bet veselu mēbeļu komplektu, padomājot, cik ieekonomēsiet, iegādājoties vairākas plastamas rotaļlietas, ieguvums ir skaidrs :)

Līdz nākamai reizei, tagad dodamies rotaļāties!

Kristīne