Iepazīstināt bērnu ar kvalitatīvu mūziku jau no mazotnes

Iepazīstināt bērnu ar kvalitatīvu mūziku jau no mazotnes

04. Feb 2018, 13:01 Banija Banija

Liepāja var lepoties ar bagātu muzikālo dzīvi. Un, pateicoties tai, arī mazie liepājnieki kopš bērnības tiek iepazīstināti ar mūzikas pasauli. Tiesa, nezinu, kā ir mūsdienās, bet tā bija pirms pārdesmit gadiem, kad mācījos skolā. Tad kopā ar klasi devāmies uz Liepājas simfoniskā orķestra koncertiem, kuros bērni saprotamā “valodā” tik iepazīstināti ar klasisko mūziku.

Manuprāt, tā ir patiesi laba štelle – paplašināt bērna pasauli, iepazīstināt ar mūziku.

Tagad, kad pati esmu mamma, esmu daudz domājusi par to, kā saviem bērniem nodrošināt maksimāli dažādu kultūras pasākumu apmeklēšanu, lai tās nebūtu tikai leļļu teātra izrādes, bet sniegtu pēc iespējas plašāku skatu uz dzīvi.

Tāpēc visu cieņu “Latvijas koncerti”, kas ar koncertu cikla “Patiešām maziņiem” sirsnīgajiem koncertiem raduši iespēju vecākiem ļaut bērniem iepazīt mūzikas dažādo pasauli. Mūzika nebeidzas tikai ar radio skanošo popu, Prāta Vētras dziesmu par lidmašīnām vai bērnu dziesmiņām. Mūzikas pasaule ir neizdibināma un plaša jo plaša.

20180204130105-12842.jpg

Svētdienas pirmajā pusē apmeklējām koncerta cikla  “Patiešām maziņiem” trešo koncertu “Varde par solisti”, kas maniem bērniem bija otrā iepazīšanās ar klasisko mūziku. Lai nebaidās tie, kuri domā, ka šie koncerti paredzēti tikai bērnudārza vecuma bērniem, kuri spēj noturēt uzmanību, kuriem jau ir dažādu pasākumu apmeklēšanas pieredze. Mūsu mazā meitiņa uz Patiešām maziņiem pirmo koncertu devās vēl tad, kad bija tik tikko nosvinējusi savu 1.dzimšanas dienu. Un mums par pārsteigumu, uzmanību noturēja visa koncerta garumā. Arī šī reize nebija izņēmums. Savukārt Roberts, ieņēmis vietu pie skatuves uz spilventiņiem, lai būtu tuvāk mūzikas virpulim, nenovērsa uzmanību no notiekošā visu koncerta laiku, proti, aptuveni 45 minūtes. Jā, tieši tik gari ir koncerti ar nolūku, lai bērniem nebūtu par garu, lai neapniku un negribētos dīdīties.

Patiešām maziņiem ir iespēja bērnus iepazīstināt ar kvalitatīvu mūziku, jo koncertos piedalās profesionāli mūziķi, operas solisti. Tā, piemēram, šoreiz vardes lomā iejutās Evija Martinsone, cekulpīle – Ilona Bagele, tāpat arī purva iemītnieku lomas bija uzņēmušies Juris Vizbulis un Krišjānis Norvelis.

Teiksiet, ka klasiskā mūzika, operamūzika ir garlaicīga? Atnācies uz kādu no Patiešām maziņiem koncertcikla koncertiem. Varu garantēt, ka jums patiks! Vismaz man pat noslēgumā bija mazuma piegarša, jo gribējās šo fantastisko mūziku klausīties vēl un vēl (acīmredzot, tā zīme, ka jāaiziet pārskatāmā nākotnē uz kādu operu), un klausoties dziedājumā pār ķermeni skrēja skudriņas. Bija lieliski!

To atzina arī Robis, kurš pēc koncerta paziņoja, ka viņam ļoti patika, jo sevišķi varde un krupis.

Koncerta sižets tiek veidots bērniem viegli uztverams, nesamudžināts, bez pārspīlētas intrigas stāstījuma formā. Kā šajā reizē, kad žagata pamanījās no operas nozagt grāmatu ar zeltainiem vākiem, bet, lidojot un nespējot to vairs noturēt, tā putnam izkrita no knābja un nokrita purvā, kur to pamanīja vietējie iedzīvotāji. Un tad nu sākās – ikviens vēlas dziedāt tikpat skaisti kā operā, taču – ar ko sākt? Tas taču noteikti ir sarežģīti!

Ar lielu prieku vēroju, kā purva iemītnieki izrādē iesaista arī bērnus, jo brīdī, kad tika iesildītas balsis, dziedot vingrinājumus, bērni dziedāja līdzi un, operas solistiem apklustot, bērni turpināja tik pareizi un forši dziedāt tālāk. Un priecīgi vēroju, ka arī Roberts ir to skaitā, kas droši dziedāja līdzi.

Vai jūs ar bērniem esat bijuši uz kādu no “Patiešām maziņiem” koncertiem?

Maaminja Diaana Maaminja Diaana 04. Feb 2018, 22:47

Wow, nemaz nezināju par šādu pasākumu, izklausās tik lielisks ❤ dēliņa uzmanību visvieglāk ir noturēt ar mūzikas palīdzību, viņam šāds koncertiņš varētu patikt 😀
Jāpalasa vairāk par šo visu, ļoti ieinteresējāt 😍

lauvinja lauvinja 04. Feb 2018, 21:07

Ja vēl kāds domā iet vai neiet uz "patiešām maziņiem"koncertciklu, es saku -ejiet, nenožēlosiet!