Gatavojamies vasaras ceļojumam: Kādu pārtiku ņemsim līdzi ceļam?

Gatavojamies vasaras ceļojumam: Kādu pārtiku ņemsim līdzi ceļam?

08. Jun 2018, 09:26 Banija_lv Banija_lv

Ceļojumā šogad visa ģimene dosimies ar auto, izbraucot jau agrā rīta stundā, lai pirmajā dienā nobrauktu pēc iespējas vairāk kilometru. Kā ieplānotais izdosies, pastāstīšu citreiz, bet nu jau prātā apsveru idejas, ko ņemt līdzi, lai ceļā remdētu izsalkumu.

Iedomājoties jau vien par ceļmalu kafejnīcu burgeriem, fritētajiem vistu spārniņiem un frī kartupeļiem, jau sāk šķebināt dūšu, tāpēc iespēju robežās vismaz pirmajai brauciena dienai ēdienu centīsimies ņemt līdzi. Tādu lēmumu pieņēmām, vadoties no iepriekšējo pārbraucienu pieredzes, kad līdzi bijām paņēmuši savu pārtiku un varējām netraucēti ieturēt maltīti katru reizi, kad vien vēders par sevi atgādināja.

Svarīgi, lai ceļa somā saliktais ēdiens ātri nebojātos, tāpēc par dzeramajiem jogurtiņiem labāk aizmirst (vismaz iepriekšējā pieredze ar tiem bija tāda, ka tie mašīnā ātri vien bija kārtīgi uzrūguši), ja vien tie nav no tā plaukta, kas var tikt uzglabāts bez ledusskapja, un arī tad rūpīgi jāpārliecinās, kāda ir maksimālā temperatūra, kurā produkts var tikt uzglabāts. Tas tāpēc, ka pat tad, ja braucošā mašīnā temperatūra šķiet OK, tad, tiklīdz apstāsieties un kondicionieris pārstās darboties, gaiss ievērojami sakarsīs un jogurta baktērijām sāksies ballīte (lasi – tas ātri vien sabojāsies). Tieši šī iemesla dēļ ar vīru esam atmetuši domas par vairākiem līdzi ņemamajiem produktiem, jo to maksimālā uzglabāšanas temperatūra nenovedīs pie laba rezultāta.

Braucienam esamu sagādājusi aukstuma somu (apsvēru domu iegādāties speciālo plastmasa kasti, kas, šķiet, vēsumu spēj noturēt ilgāk, taču iedomājoties, ka mašīna jau tā būs piekrauta līdz jumtam, sapratām, ka vieta vēl vienai nekompaktai kastei noteikti netradīsies), kurā līdz pirmajam pitstopam uzglabāšu līdzi paņemtās sviestmaizītes (esam vienojušies, ka brokastīs ēdīsim no mājām paņemtās maizītes). Tāpat arī aukstuma soma, vadoties no pieredzes, lieliski noderēs ceļojuma galamērķī, lai, ejot uz pludmali, varētu paņemt līdzi vēsāku dzērienu, kā arī dodoties uz veikalu iepirkt produktus – aukstuma somā iekšā un uz mājām.

Lūk, ko ēdamu ņemsim līdzi ģimenes braucienam, lai uzkostu pa ceļam:

 • Jau pieminētās sviestmaizītes. Lai gan šis ir produkts, kas ātri bojājas, tās būs paredzētas tikai pirmajai pauzītei uz brokastu laiku, tāpēc nepagūs sabojāties;
 • Ķirštomātiņi, mazi gurķīši, puķkāpostiņi – ceļojumā aizies uz urrā!
20180608091925-94372.jpg
 • Maize – vislabāk jau sagriezta vai mazas burgermaizītes, riciņas, kurās pa vidu salikt gurķīšus un ēst, kā saka Roberts, kā burgerīšus. Gan lieliem, gan maziem patiks arī lavašs.
 • Daudz, daudz ūdens. Tieši ūdens nevis saldās sulas un limonādes.
 • Avokado – gatavu augli ļoti viegli nomizot un pēc tam uzsmērēt uz maizītes kā sviesta alternatīvu. Tie, kuri satraucas par netīrām rokām, var būt bez bēdām, jo līdzi vienmēr ņemam mitrās salvetes, kā arī parasti piestājam benzīntanku tuvumā, kur var pēc tam aiziet uz labierīcībām nomazgāt rokas.
 • Graudu batoniņi – bez našķiem neizbēgt, un enerģiju vajadzēs.
 • Rieksti, žāvēti augļi – veselīgs našķis, kas dod enerģiju, piedevām, nebojājas.
 • Sausbaranciņas un kāds cepumiņš – ja nu iegribās.
 • Siera nūjiņas, žāvētās desiņās – aukstumsomā iekšā, un, varu teikt pēc savas pieredzes, ar šiem produktiem nekas slikts ceļā nenotiks.
 • Augļi – jābūt gan piesardzīgiem, jo banāni, lai arī cik skaisti tos saliktu kastītēs, ātri vien sasmaks un neviens tos negribēs ēst, tāpēc izvēlos abolus, jo zinu, ka tiem nekas nekaitēs, un tie spēs aizstāt augļu sulas.
 • Biezenīši paciņā – noteikti nebūs pamatēdiens, bet kā ātrs našķītis bērniem launadziņā. Ja kādreiz Roberts pret šo ēdienu bija ļoti noraidošs, sakot, ka tos ēd tikai bēbīši, tad tagad viss ir mainījies – našķojas labprāt.

Domu par pašceptām kotletītēm, vistiņu vai karbonādītēm ceļā esmu atmetusi. Būtu muļķīgi ķerties pie līdzpaņemto oglīšu krājumiem jau ceļojuma sākumā.

Galvenais ēdienu ceļam salikt gudri, proti, izmantot kastītes, lai tas nesaspiestos un, piemēram, tomātiņi jau pēc pirmajiem kilometriem nepārvērstos ķēpīgā masā.

lauvinja lauvinja 10. Jun 2018, 21:15

Plānotas ēdienreizes ietaupa laiku. Var jau būt, ka citiem izdodas iepirkties ekspress ātrumā ar visiem bērniem, pie reizes izpētot atšķirīgo veikala piedāvājumu, bet mums tas neizdodas, tāpēc dodam priekšroku līdzņemamai maltītei un plānojam vienu ēdienreizi dienā sabiedriskajā ēstuvē. Pārsvarā pa dienu plānojam muzeju un atrakciju apmeklējumu un darba laiki ir gana ierobežojoši, lai netērētau stundu sabiedriskajā ēstuvē.
Nav pareiza veidokļa, kas nu kuram der un patīk.

Banija_lv Banija_lv 08. Jun 2018, 15:48 Zaiga77

Devušies braucienos ar auto pa Eiropu esam vairākkārt un pieredze liecina, ka foršāk tomēr ir paņemt līdzi, jo, vismaz lidojot pa autobāni, ceļmalās atrodamas tikai ātro uzkodu ieskrietuves (varbūt mēs vienmēr esam braukuši pa kādiem dīvainiem autobāņiem un neesam spējuši saskatīt normālas ēstuves?), piedevām, paņemt līdzi vismaz turpceļam ēdienu gan sanāk lētāk un piestāt var tiklīdz sagribās ēst. Pirmajā reizē, kad ceļojumā ar auto devāmies ar Robertu, arī braucām ar auto pa nakti, dēlam tobrīd vēl nebija 1,5 gadiņš. Kad dēls sāka taurēt, ka grib ēst, nakts melnumā nekādi veikaliņi nelīdzētu, jo tie vienkārši būtu ciet. Pirmais veikals, pie kura piestājām, bija uz Čehijas robežas, un arī tad nācās gaidīt, kad tas tiks atvērts.

Zaiga77 Zaiga77 08. Jun 2018, 15:17

nekad neesmu tā gatavojusies ceļojumiem. Veikali ir uz katra stūra, kur vispār atrast "ceļmalu kafejnīcu burgeriem, fritētajiem vistu spārniņiem un frī kartupeļiem"? Var protams, ēst MCDonaldos vai kafejnīcās īpaši izvēlēties frī kā piedevas. Taču visur ir arī normāli ēdieni. Esmu ceļojusi daudz tiešām nevaru iedomāties, kurā apgabalā būtu bijis tikai burgeru fritēto lietu piedāvājums.
Pie tam daudzviet pārtika ir ievērojami lētāka kā Latvijā, īpaši ūdens un citi dzērieni. Mēs parasti vienkarši ik pa laikam iebraucam kadā veikalā, tas ir pat interesanti, jo citi produkti utt.
Tā gatavoties varbūt vajag tikai uz Skandināvijas valstīm, kur cenas ir augstākas.

Banija_lv Banija_lv 08. Jun 2018, 10:40 lauvinja

Super, paldies Tev par ieteikumu- par pārslām pat nebūtu iedomājusies 😀

lauvinja lauvinja 08. Jun 2018, 09:54

Plastmasas aukstumkaste ir lieliska šādam plānam. Aukstumelementu vietā lietojam dzeramā ūdens pudeles, kuras pirms tam ir sasaldētas - būs divi vienā - akstumelements un vēss ūdens vai ūdens krājums, kad būs atdzisis.

Žāvēta gaļa/desas/siers vakumiepakojumos arī izdzīvo lieliski. Starp citu kotletītes un nepanētas olā karbonādītes pirmajai dienai aukstumsomā vai kastē blakus saldētam ūdenim arī saglabājas labi, bez riska saindēties.

Bērniem līdzi ņemam brokastu pārslas un ilgi glabājo pienu, ar šo salikumu var remdēt izsalkumu, ja nu kas (mani bērni gan lielāki). Pienu gan mēdzu iepirkt 1/2 iepakojumā, jo atvērtu vēl vienu dienu mašīnā neglabāju, lai gan 24 stundas izdzīvo vēsā aukstumkastē. Vienīgi piens ir "bīstams" no izlīšanas viedokļa, tie kas ir piedzīvojuši zin, kā tas smird un ir grūti iztīrāms.

Mazliet ne pa ēšanu, bet pienu un sasvīdušu apavu smaku lieliski lividē Norvex līdzeklis sporta apaviem. Šis mums vienmēr ceļojumos līdzi.