Ēvelbeņķi. Vieta, kur cieņā ir viss zaļais

Ēvelbeņķi. Vieta, kur cieņā ir viss zaļais

18. Aug 2013, 16:03 Banija_lv Banija_lv

Kuram gan nekārojas kādreiz nokāpt no pilsētas akmeņiem, lai būtu tuvāk dabai. Tad nu laižam zaļumos! Vien 50 km attālumā no Rīgas, Via Baltica šosejas malā savu mājvietu radis viesu nams Ēvelbeņķi. Atšķirībā no ierastajiem viesu namiem, kur viss smaržo pēc eiro remonta un sienas sedz riģipša plāksnes, šeit saimnieki visu darinājuši savām rokām, godā turot dabīgos materiālus.

Ēvelbeņķu teritorijai pieguļ divi viesu nami, no kuriem vienā ir vairākas istabiņas ar guļvietām un pirts, bet otrā – vieta, kur uzgriezt dančus un izgulēt nakti uz matračiem. Starp citu, tas noteikti patiks visām ģimenēm, kuras domā zaļi, - viesu nama uzkopšanā un veļas mazgāšanā saimnieki lieto tikai eko tīrīšanas līdzekļus! Priecīga ziņa arī tiem, kas vēlas paši gatavot maltītes – abos viesu namos ir virtuvītes ar visu nepieciešamo, traukiem, galda piederumiem utt.

Ēvelbeņķu kompleksā bez viesu namiem ietilpst arī āra kamīns (ideāla vieta, kur izcept līdzpaņemto gaļu vai desiņas), skaists dārzs un arī neliels dīķītis, kuru iemīļojušas vardes (kas to lai zina, varbūt tās vienkārši noburtas princeses). Par to, ka Ēvelbeņķi patiesi ir zaļa vieta, liecina ne tikai fakts, ka gultas veļa te smaržo pēc tīrības nevis sintētiskiem citroniem, kas tiek iespundēti parasto veļas pulveru paciņās, bet arī daudzie vīngliemeži, kas par savu mājvietu izvēlējušies Ēvelbeņķu krūmus un koku pudurus.

Svarīgi:

Viesu nama adrese: Viesu nams Ēvelbeņķi, Skultes pagasts, Limbažu novads

Internetā: www.evelbenki.lv

Nakšņošana: 10-15Ls no personas, pirts – sākot no 30Ls par vakaru

Jūra no viesu nama ir vien 2km attālumā