Mūsu mazākais bērns ir īsts ērču MAGNĒTS!

Mūsu mazākais bērns ir īsts ērču MAGNĒTS!

14. Aug 2017, 00:05 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Ārprāts- tā man gribas iesaukties katru reizi, kad ieraugu ērci! Un principā šajā vasarā ir izkristalizējies,kurš mūsu ģimenē ir ērču magnēts- Edvards!

Mēs visi esam potējušies pret ērcēm, tur vispār nav divu domu,jo vasaras lielākoties pavadām laukos meža ielokā, kur esam gards kumosiņš ikvienai rāpojošai negatniecei. 

Iedomājaties, vienā nedēļā, nemaz nerunājot par vasaru kopumā, Edvards tika pie 3 ērcēm- uz kakla, rokas un muguras un divas no tām vispār bija mikromikro nimfas, kas mēs piesūkties un cilvēks pat nepamana, ka ērce bijusi! Divas iesūkušās un viena rāpojoša, kamēr man un lielajai māsai un brālim- nekā visas vasaras garumā (tfu,tfu,tfu), par Jāni nerunājot,kurš, medījot vienmēr kādu pārīti atrod, jo jābrien pa zāli.

Tā jau ir- principā no ērcēm pasargāt nevar arī pilsētas parkos, kur var zālē slēpties mazais, bet bīstamais insekts. Mani samērā satrauc tendence, ka ērcēm mūsu klimats kļūst arvien, arvien labvēlīgāks, pieauguot ērču skaitam, līdz ar to arī riskam saslimt ar ērcēm.

Man vienmēr ir bijis nedaudz bail noņemt ērci, jo šādā veidā, noņemot ērci un saspiežot ērces vēderu, gluži kā caur šprici slimības izraisītāji var nokļūt cilvēka organismā. 

Tā kā var potēties tikai pret ērču encefalītu, ne pret Laima slimību, vienmēr jānovēro, vai neveidojas ādas apsārtums vai citi neskaidri simptomi, kas liktu steidzīgi doties pie ārsta.

20170813091928-25470.jpg

Ko mēs darām, lai maksimāli izvairītos no ērcēm:

- Potējamies pret ērču encefalītu un sekojam vakcinēšanās kalendāram;

- Dodoties staigāt pa mežu, velkam pieguļošāku apģērbu un pēc iespējas gaišāku, izrādās, ērcēm arī nepatīk gluds un slidens materiāls;

- Ejot ogot vai sēņot, zeķēs saliekam bikšu galus;

- Apģērbu un atklātās ķermeņa daļas apstrādājam ar ērču atbaidošiem aerosoliem, šajā vasarā Jānis iegādājās Tickless, ko viņš ņem līdzi arī, dodoties medībās;

- Mājās vienmēr pārskatām visu ķermeni, izpurinām drēbes, atrodoties vēl ārā.  

Kā jums sokas ar izvairīšanos no ērcēm? Esat potējušies pret ērču encefalītu?

Kristīne

Mans mazākais kustas tik ātri un viņš sajūt katru mazāko svešķermeni virsū,bet būs jāpaskatās vēl kāda alternatīva, paldies!

Kā jau rakstīju, to vairāk vīrs izmanto,dodoties medībās,jo kaut kā mazais cilvēks nesaprot, ka nevar knibināt un ņemties ap šo ierīci.

Es arī vairs nekrītu panikā,lai gan vēl tagad atceros dienu,kad pirmo iesūkušos ērci vedu no sevis noņemt- protams,ka viss bija kārtībā,bet,esot stāvoklī, un braucot pie ārsta, noņemt ērci, sajūtas neaprakstāmas.

Mums arī diemžēl Laima slimība 2 radu pulkā un principā ir tā,ka atklāja Laima slimību nevis uzreiz pēc piesūkušās ērces (lasīt- nebija apsārtuma/ citu pazīmju),bet tikai pēc laika, kad pēc citiem simptomiem un analīzēm atklāja šo slimību.

lauvinja lauvinja 14. Aug 2017, 08:47

Tā kā pret ērču encefalītu nav zāļu, nekas neatliek kā potēties. Mazliet baida tas, ka no vakcīnas aizsardzība izveidojas vien 75% gadījumā. Laima slimību var ārstēt ar antibiotikām, tā kā vienkārši sekoju līdzi un rūpīgi novēroju.

Darām līdzīgi kā blogā, + pēc meža savējos lieku dušā.

MAnu vecāku mājas atrodas teritorijā kur ērces ir bijušas vienmēr un ir arī šobrīd un daudz, pat uz mežu nav jāiet, lai tās salasītu. Mežs arī netālu. Ieraugot ērci, panikā nekrītu, nolasu/izvelku un dzīvojam tālāk. Līdz šim Dieviņš mūs ir sargājis.

Interesanti, ka laima slimību no mūsu palielās dzimtas dabūja tas dzimtas loceklis, kurš visvairāk baidās no ērcēm, visrūpīgāk sargājas. Pārējie pfu, pfu, pfu 3x pār krieso plecu, dzīvo nost bez problēmām.

Klintasmamma Klintasmamma 14. Aug 2017, 08:23

Šī mums sāpīga tēma, jo meitai ārsti neļauj potēties pret encefalītu. Tā nu pēc katras pastaigas ārā cenšos viņu uzreiz likt dušā, noskalot ar ūdeni. Uz mežu neejam nemaz, jo bail riskēt.