Eksperta viedoklis: Kad mazulim vajadzīgas kurpītes?

Eksperta viedoklis: Kad mazulim vajadzīgas kurpītes?

05. Jul 2015, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Runājot par staigāšanu, nedrīkst aizmirst noskaidrot to, vai mazulim ikdienas aktivitātēs vajag vai nevajag vilkt kājās kurpītes. Skaidro fizioterapeite Kristīne Stalīdzāne.

Fizioterapeite Kristīne Stalīdzāne uzskata, ka kurpes var uzvilkt tad, kad iet ciemos vai tad, kad dodas laukā- tieši tāpat, kā to dara pieaugušie. 

Nepārtrauktu kurpīšu valkāšanu fizioterapeite Kristīne Stalīdzāne salīdzina ar ģipsi: "Iedomājieties, ja jums kādreiz būtu lauzta roka vai kāja. Ieģipsējot kādu no locekļiem, ģipsis to stingri notur un līdz ar to visa muskulatūra paliek vāja. Tieši tas pats ir ar kurpju vilkšanu- ja kurpīte perfekti satur kājiņu, fiksējot locītavu, tad, novelkot kurpīti, potītes paliek nestabilas."

Tomēr, lai nerastos situācija, ka tad, kad nudien nepieciešams vilkt kurpītes, tās vienkārši tiek norautas no kājas, ikdienas ir atļauts tās mazulim uzvilkt uz 5-10 minūtēm, taču jāņem vērā, ka katram mazulim pilnīgi noteikti ir vajadzīgs jauns, nevis iepriekš lietots, kurpju pāris, jo katram pēdiņa attīstās citādi un lietotas kurpītes jau ir iestaigātas citādāk.

Pastāsti par kurpīšu lietošanu Tavam mazulim- kad viņš sāka vilkt? kā tu izvēlējies pirmās kurpītes?

Kristīne Damškalne, www.maminuklubs.lv  

Uzdod savu jautājumu fizioterapeitei, rakstot uz kristine@maminuklubs.lv!

 

20140522122608-97895.jpg

Huggies® Pants – superelastīgas autiņbiksītes - biksītes

radītas bērniem, kuri jau sākuši sēdēt, rāpot un staigāt!