Dodamies uz Dambjpurva ezeru!

Dodamies uz Dambjpurva ezeru!

09. Jul 2013, 16:49 Banija_lv Banija_lv

Starp Mežciemu un Juglu koku skavās ieslēpies Dambjpurva ezers, kas ir viena no populārākajām pastaigas vietām gan lieliem, gan maziem un, protams, arī māmiņām ar saviem rakariem. Ezers var lepoties ar skaisti iekoptu apkārtni un blakus esošo Maģisko jeb Pasaku mežu, kurā izveidoti gan volejbola un futbola laukumi, gan dažādas šķēršļu joslas mazajiem. Savukārt pašiem mazākajiem ezera otrajā galā uzstādīts rotaļu laukums ar šļūcamo kalniņu un visām tam piederošajām atrakcijām. Tieši tādēļ šis noteikti ir viens no priecīgākajiem Rīgas ezeriem, jo tuvumā pastāvīgi skan bērnu priecīgās čalas un smiekli.

Pats ezers kalpo gan kā makšķernieku paradīze, gan peldvieta, jo viens no tā krastiem ir iekopts kā neliela pludmale, kurā ik dienas uzturas ievērojams skaits tuvējo iedzīvotāju. Tiesa gan, šeit nav pārģērbšanās kabīņu, tādēļ nāksies vien izlīdzēties ar metodi, kad mamma tur ap bērnu dvieli, bet viņš tikmēr pārģērbj savas mitās drēbītes.

Tā kā šis ir viens no mūsu ar Robīša iecienītākajiem pastaigu galamērķiem, tad bieži vien ņemam līdzi arī maizīti, jo ezerā un tā nelielajās pietekās dzīvo ievērojams skaits pīļu. Vēl pavisam nesen pīļu mammas saviem mazajiem pīlēniem ierādīja dzīves gudrības, bet nu jau tie izauguši par nopietniem putniem. Pīļu barošana Robītim ir tikpat jautra nodarbe, kā plunčāšanās pa ezera ūdentiņu vai arī gumijas pīlītes peldināšana līdzpaņemtajā spainītī.

Priecē arī tas, ka ap ezeru ir izvietoti ne tikai soliņi, bet arī iekoptas piknika vietas ar galdiem un pat grila kastēm, tādēļ, ja kārojas mierīgu pasēdēšana, grilējot gaļu vai dārzeņus, laipni lūgtu uz Dambjpurva ezeru! Vienīgais, der ielāgot, ka brīvdienās piknika vietas ātri vien aizņem naskākie atpūtnieki, tādēļ der drošības pēc paņemt līdzi kādu sedziņu, tā teikt, ja galdi būs jau aizņemti, varēs izklāt zālienā segu un sarīkot pikniku uz tās.

Dodoties atpūsties pie Dambjpurva ezera, noteikti nedrīkst aizmirst līdzi paņemt saules aizsargkrēmu, kā arī cepurīti un mazajam rotaļlietas, piemēram, spainīti, lāpstiņu, lai var celt smilšu pilis un baudīt bērnību uz visiem 100%.

Līdz ezeram visērtāk nokļūt, ejot no Mežciema pa Tebras vai Palsas ielu, savukārt no Juglas nokļūšana pa Kvēles ielu. Līdz Mežciemam iespējams nokļūt ar 14, 18 trolejbusu, braucot līdz galapunktam, vai ar 21.autobusu, izkāpjot pieturā „Hipokrāta iela”. Ja braucat ar sabiedrisko transportu, kurš kursē uz Juglu, tad jāizkāpj būs pieturā „Kvēles iela” un jādodas pa Kvēles ielu gar mežu līdz ezeram.

Kur tuvējā apkārtnē tikt pie gardiem našķiem? Mēs ar Robīti rekomendējam Gaiļezera ielā esošā tirdzniecības centra Penta beķereju, kurā cep īpaši gardus tējas pīrāgus, savukārt Mežciema tirgū un tirdzniecības vietās pie Austrumu slimnīcas iespējams tikt pie sezonas ogām un augļiem.

Banija_lv Banija_lv 09. Jul 2013, 20:35 wrumwrum

Tas gan, strūklaka bija super, bet nu jau vairs sen kā nav manīta.

wrumwrum wrumwrum 09. Jul 2013, 20:13

Un kaut kur šī ezera vidū ir paslēpta strūklaka, kura darbojās tik vienu gadu 😃

09. Jul 2013, 20:01

Super, nezināju. Paldies!