Bērnu paradīze Liepājas Piejūras parka sirdī

Bērnu paradīze Liepājas Piejūras parka sirdī

19. Jul 2013, 17:21 Banija_lv Banija_lv

Apceļojot Latviju, atkal un atkal no jauna atgriežos savā dzimtajā Liepājā, kura jo dienas kļūst aizvien sakoptāka un daiļāka, neaizmirstot arī par dažādām aktivitātēm bērniem. Uzslavas tiem atbildīgajiem ļaudīm, kuri pēdējos gados padarījuši Liepāju draudzīgāku bērniem, izveidojot mikrorajonos bērnu rotaļu laukumus. Taču šoreiz stāsts viens no galvenajiem stāsta varoņiem ir Liepājas lielākais bērnu rotaļu laukums.

Ierodoties Liepājā no Rīgas, šķērsojot tramvaja tiltu, nogriezieties uzreiz pa labi uz Jūras ielas. Iesaku automašīnu novietot bezmaksas stāvvietā pie Liepājas promenādes, lai pēc tam nebūtu jāsatraucas par tās novietošanu, stāvvietas apmaksu. Liepājas ostas promenāde iesākas ar stilizētu tiltiņu, kura galā ir strūklaka, bet blakus – dzintara smilšu pulkstenis. Katrā apaļā stundā tas klātesošos priecē ar mirgojošām gaismiņām, tādejādi atainojot smilšu izbiršanu cauri pulkstenim. Gadījumā, ja vēders liek par sevi manīt un ir īstais laiks ēdienreizei, iegriezieties turpat esošajā Fonaine Delisnack, kas piedāvā burgerus, picas, arī ķīniešu un meksikāņu ēdienus. Ēdiena kvalitāte neliks vilties. Ēdināšanas iestādes darba laiks – katru dienu no 12:00 – 3:00.

Kad vēders piepildīts, dodamies tālāk gar Liepājas kanālu, lai apskatītu kuģus un seno arhitektūru. Ejot pa mazajām Liepājas ieliņām, var sajust senatnes elpu, izbaudīt mierpilnu klusumu un ieelpot sāļo Liepājas gaisu. Kā kādreiz, kāda rīdziniece, atbraucot ciemos uz Liepāju, izteicās: „Te taču pat gaiss ir savādāks!” Un patiesi, Liepāja ir pilsēta ar savu īpašo auru, kur piedzimst ne tikai mūzika un vējš, bet arī cilvēks top atpūties un laimīgāks. Ejot pa Spīķeru un tālāk jau Roņu ielu, aizkļūsiet līdz Jūras mātei. Tā šo pieminekli dēvē liepājnieki. Patiesībā radīts, lai godinātu visus bojā gājušos jūrniekus un zvejniekus. Šeit arī iederēsies maza atkāpe no manām bērnu dienām, kas vislabāk raksturo bērna bagāto iztēli, jo, katru reizi, kad tuvojos piemineklim no Dienvidrietumu rajona puses, tas man atgādināja .... krokodila Geņas profilu. Ja negribas pārvietoties pa mazajām Liepājas ieliņām, tad vistaisnākais ceļš, kā nokļūt līdz piemineklim, ir pa Kūrmājas prospektu. Prospektu no abām pusēm ieskāvušas liepas un visā tā garumā sastapsiet tēlus no mūsu, liepājnieku, himnas – te varen varošā vārna sēdēs uz koka zara, te zārcinieks tēsīs zārkam vāku un telefonists sēdēs stabā, bet pašā prospekta galā, pie pieminekļa, pie zemes pieplok cilvēku mežs.

Kurp tālāk? Iesaku doties pa Peldu ielu un izbaudīt mūsu skaisto Piejūras parku. Parkā noslēpies sporta stadions, bērnu pilsētiņa, tenisa korti un arī skeitparks. Te atradīsiet skaisto strūklaku un izdaudzināto estrādi Pūt, Vējiņi! Domāts, darīts! Parkā iesaku nofotografēties pie bungām, jo kurš gan bērnībā nav vēlējies kaut uz mirkli būt mūziķis un tā no sirds spēlēt bungas. Parkā savu vietu atradušas vairākas kafejnīcas, kurās varat piesēst, lai iestiprinātos un atveldzētos ar glāzi sulas, taču tepat arī atradīsiet arī vairākus nelielus kioskiņus, kas noteikti piesaistīs bērnu uzmanību ar ne īpaši veselīgajiem našķiem.

Noteikti pirmajā brīdī, pamanot koncertestrādi, kurā vēl pirms pārdesmit gadiem norisinājās slavenais Liepājas dzintars, būsiet vīlušies, jo estrāde šķiet kā veca, pamesta māmuliņa, taču varu pačukstēt, ka jau drīzumā to sagaida lielas pārmaiņas. Noteikti atbrauciet uz šejieni pēc pāris gadiem, kad estrāde būs atdzimusi jau jaunā izskatā! Dodoties tālāk pa parka galveno celiņu, aizkļūsiet līdz mūsu galvenajam mērķim – Bērnu pilsētiņai jeb, kā es to nosauktu, katra bērna paradīzei. Šeit mazie rakari var aizmirsties uz vairākām stundām, kāpaļājot, lienot, šūpojoties un braucot ar trīsi. Lielākie var uzspēlēt galda tenisu (tikai bumbiņa un raketes gan jāgādā pašam) vai arī pārbaudīt savu varēšanu skeitparkā. Kādreiz, pirms vairākiem gadiem, šajā vietā, kur patlaban atrodas Bērnu pilsētiņa, bija izvietoti karuseļi. Ui, kas gan tā bija par laimi, šeit atnākt un izbraukt loku ar slaveno Margrietiņu. Laiki mainās un nekas, protams, nestāv uz vietas. Piebildīšu vien, ka Bērnu pilsētiņas apmeklējums ir bez maksas, tādēļ vēl jo vairāk tā ir populāra vietējo ģimeņu atpūtas vieta. Atpakaļceļā uz centru varat doties pa nelielo ieliņu, ka ieslēpusies pirms jūras kāpām, šeit vietējo un arī iebraucēju acis priecē Liepājas mākslinieku radītie soliņi. Viens par otru oriģinālāks.

Esot Liepājā, noteikti neaizmirsties nopeldēties jūrā. Vien lieku reizi piebildīšu, ka peldoties īpaši rūpīgi jāuzmana mums visdārgākais – bērni.

Uz tikšanos Liepājā, kur smaržo liepas un gaisā jūtams jūras aromāts!

19. Jul 2013, 17:39

👍