Attīstošas rotaļas un spēles 1+ vecuma rotaļniekiem.

Attīstošas rotaļas un spēles 1+ vecuma rotaļniekiem.

22. Oct 2013, 13:11 Agnija Agnija

Otto tūlīt, tūlīt jau būs 16 mēneši un ar katru dienu vairāk viņš pats un mēs kopā attīstam viņa rotaļāšanās prasmes. 

Puika nav no tiem, kas ilgstoši viens pats var nosēdēt savā rotaļu stūrī un darboties ar mantām. Nav arī ilgi piesaistāms kopīgai darbošanās, piemēram, ar klučiem. Torņa būvēšana aprobežojas ar divu, trīs kluču uzlikšanu un mana krāvuma lielisku un graujošu nojaukšanu. Tagad lielu interesi rada vecāku sadzīves lietas, tehnika, plīts ar visām pīkstošajām skārienjūtīgajām pogām, resīvera pogas, ledusskapja saldētavas durvis, bet šīs noteikti nav piemērotas rotaļas viņam (man tā gribētos).

Tad ko kopā sadarīt ar šāda vecuma rotaļnieku? Mēģinu izdomāt dažādas spēles ar saimniecībā un mantu krātuvē atrodamajiem priekšmetiem.Iedvesmojoties no Māmiņu kluba raidījuma sižetiem un portālā atrodamajiem rakstiem, iekļauju rotaļās lietas, par kuru apguvi mēs vecāki esam atbaldīgi un, kā specialisti iesaka, sākt darīt to jau agrā bērnībā. Tātad - sāksim pamazām pamatkrāsu apguvi.

Noklāju raibi, raibo saliekamo spēļu grīdu ar vienkrāsas segu, lai uz pievērstu bērna uzmanību priekšmetiem, kas atradīsies uz tās. Vienu dienu ņemu visus sarkanos spēļu klucīšus, trauciņus, spainīšu, vāciņus un citus priekšsmetus. Vienvārdsakot, visu sarkano un tad jau stāstot, ka tas ir sarkans vāciņš, sarkans spainis, būvējam kopā torņus. Liekam traukos mazākos sarkanos priekšmetus un beram tos ārā. Pāris dienas ir „sarkanā diena”, tad pāris – „zilā” un, protams, trešā pamatkrāsa dzeltenā.

20131022130614-70148.jpg

20131022131001-46127.jpg

20131022131025-47167.jpg

 

Izdomāt jaunas rotaļas dažreiz pagrūti, ne katru dienu mūs apciemo draudzene Iedvesma. Vēlos dzirdēt (lasīt) jūsu rotaļu stāstus šeit komentāros vai kādā sekojošā blogā.