Attīstības dienasgrāmata: Otto pēta rotaļlietas un aktīvi spēlējas

Attīstības dienasgrāmata: Otto pēta rotaļlietas un aktīvi spēlējas

13. Jan 2013, 01:09 Agnija Agnija

Šī bloga galveno varoni sauc Otto, kurš ir 6 ar pusi mēnēšus jauns pilsonis.

Dzima 3.860kg smags un 56cm garš, un līdz šim mūs iepriecina ar svara rādījumiem un fizisko attīstību kā pēc grāmatas. Dēls apmeklē arī bēbīšu skolu un kopā ar savām skolas draudzenēm (nu jau astoņām) apgūst dažādas rotaļas,spēles un citas patīkamas un attīstošas aktivitātes.

20130113001148-33771.jpg

Otto šo gadu iesācis ar pirmo aso zobu, griežās uz vēdera, muguras, ap savu asi un pašreiz mācās rāpot. Ceram, kas tas arī notiks, jo vispār jau māk labi ātri pārvietoties un priekšu, it sevišķi, ja iekārojies kādu TV pulti vai tālruni, tikai tas atgādina tārpiņu, kas lokās. Lūk video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Hm9vYxuopZc

Nekas, nekas  - pēc pāris dienām apciemos fizioterapeite, kas ierādīs vecākiem kādu noderīgu vingrinājumu pareizai rāpošanai.  Ļoti labi balstās uz plaukstām, paceļot krūšukurvi un plecus. No 5 ar pusi mēnešu vecuma ēd pusdienās dārzeņu biezeni un jau pāris nedēļas launagā augļu biezeni. Līdz ar pirmā piebarojuma karotēm Otto sāka celt dupsi gaisā un lika pamatus rāpošanas mākai. Jau nogaršojot pašu pirmo karoti piebarojuma, vērā vaļā muti karotei tuvojoties tai un to notiesāja kā pieredzējis profesionālis. Padzeras no pudelītes.

20130113005929-52277.jpg

Čalim viņa spēļu paklājs jau nav robeža.

Dēls izrāda plašu emociju gammu un var labi atšķirt katru raudu un kašķa vai īdu iemeslus. Pārstāj raudāt, kad sāku dziedāt vienu konkrētu dziesmu un atpazīst vēl dažas, kuras kopā klausāmies un es dziedu viņam. Daudz vāvuļo savā valodā, it sevišķi no rīta, kad mostas. Puika gardi smejas, kad „ēdam” viņa vēderu un ‘’skaitām” ribas. Priecājas, kad viņu fotogrāfē.

20130113010352-87482.jpg

Spēlējoties ar rotaļlietām,  to nometot spēj atkal atrast un pacelt. Bāž mutē un izpēta mantas un aktīvi spēlējas. Ar vienu roku paceļ kādu grabošu lietu un māk pakratīt, lai tā skanētu.

Otto atpazīst tuvākos cilvēkus un labi atpazīst skaņas. Šķiet, spēj paredzēt notikumus. Piemēram, no istabas dzird, ka veras ārdurvis – tātad nāks kāds. Pēc vannas apģērbts pidžammā noguldīts vecāku gultā – dos ēst. Pagriežas uz sāna un nepacietīgā tonī prasās pie krūts.

Atbild vecāku bučām. To dara ar vaļēju muti, piespiežoties mūsu vaigiem, un ar rokām pievelkas mums cieši klāt.

20130113004348-36257.jpg

Tāds nu ir mūsu Otto!