Ar Vikingu laivu pa Daugavu

Ar Vikingu laivu pa Daugavu

23. Jul 2013, 16:54 Banija_lv Banija_lv

Daudzkārt reižu jau bija braukts pa Daugavpils šoseju un vienmēr tikai caur automašīnas ogu nolūkojos Liepkalnu virzienā, kur autostāvvieta vienmēr pilna ar autobusiem un vieglajām automašīnām. Iespējams, mēs tā arī turpinātu braukt garām šai vietai, ne reizes nepiestājot, ja ne vien dzīvesbiedra laimētā ekskursija, kuras galvenā iespēja bija brauciens ar Vikinga laivu pa Daugavu.

Protams, skeptiska dāma būdama, noskatījos uz senlaicīgo laiku un pie sevis nodomāju: „Nu, kas gan šeit īpašs būs – vien desmit minūšu brauciens līdz salai un atpakaļ.” Tomēr pamatīgi kļūdījos. Brauciens apkārt Daugavā esošajām saliņām kopumā aizņēma aptuveni stundu, taču, kas svarīgākais, tas nav tikai „tukšs brauciens”, kura laikā bezmērķīgi vērojat apkārtējo dabu un cenšaties upes dzelmē saskatīt kādu zivi. Nē! Brauciena rozīnīte noteikti ir laivas kapteinis, kurš visa brauciena laikā savā smeķīgajā un reizē arī humoristiskajā manierē stāsta par sev tik dārgo Sēliju, salu vēsturi, pieķerot pa reizei klāt arī kādu stāstījumu no mūsdienām. Klausoties un reizē vērojot apkārtni, nevilšus attapos, ka ar acīm iztēlojos, kāds kādreiz izskatījies Oliņkalns, kā kalnā slējusies pils un drosmīgie braukuši trenēties klinšu kāpšanā.

Piebildīšu, ka, dodoties izbraucienā ar Vikingu laivu, der siltāk saģērbties. Mazākajiem līdzbraucējiem kapteinis obligāti liks uzvilkt vesti (drošība vienmēr pirmajā vietā), piebilstot, ka lielākajiem vestes vilkšana ir uz paša atbildības – gribi velc, negribi – nevelc. Brauciena laikā noteikti neiesaku ņemt līdzi mazos kaķa izmēra šuneļus, jo laivas kapteinis par tiem izsakās samērā nievājoši, nodēvējot tos par blusām. Tā teikt, ja tāds mazs zvērs izkritīs no laivas, būs laba barība zivīm.

Pēc brauciena iesaku aiziet līdz Latvju spīķerim, kur varēsiet apskatīt nelielu fotoizstādi, kas ataino, kāda Daugava bija kādreiz, kā arī tepat iespējams iegādāt dažādus Latvijā darinātus suvenīrus un noderīgas lietas.

Ja pēc interesantā izbrauciena vēders liek par sevi manīt, dodieties uz Liepkalnu kafejnīcu, kur porcijas ir milzīgas un piedevām arī neizsakāmi gardas. Pamēģiniet arī kvasu, kurš šeit garšo jo īpaši labi.

Ja nekārojas siltā ēdiena, tad noteikti Liepkalnu veikalā nopērciet kādu maizes klaipiņu vai smalkmaizīti un cepumus. Vakarā, malkojot tēju un piekožot Liepkalnu gardumus, varēsiet atmiņā pārcilāt interesanti braucienu pa Daugavu.

Cik maksā brauciens ar Vikinga laivu? 5L pieaugušajiem, skolniekiem un pensionāriem 4Ls, pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas. Biļetes iegādājamas Latvju spīķerī.

Izbraucieni ar laivu notiek katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas,   10.00 - 11.00, 11.30 - 12.30, 13.00 - 14.00, 14.30 - 15.30, 16.00 - 17.00, 17.30 - 18.30. Pirms brauciena gan ieteicams iepriekš veikt rezervāciju, zvanot pa tālruni 26161131, jo iespējamas arī izmaiņas ekskursiju laikos.

Adrese: „Liepsalas”, Klintaines pag., Pļaviņu novads jeb tieši blakus Liepkalnu maizes ceptuvei.