Krāsas, to atpazīšana. Kad to labāk mācīt?

Krāsas, to atpazīšana. Kad to labāk mācīt?

10. Jun 2011, 13:27 minniite minniite

Mēs Elīnai mācām krāsas, bet nezin kāpēc daudzi par to šausminās. Vai vajadzētu par to šausmināties?

 

Tīši vai netīši mums tas ir kaut kā iegājies pats no sevis, jo ikdienā prakstiski nekas nenotiek bez lielās meitas līdzdalības :)

 

Tad nu, piemēram, zīmējot stāstu, kādā krāsa ir zīmulītis un tad nākošā reizē viņa jau pati zini, kurš tas ir. Citeiz pa māju staigā un rāda, kas tas ir un kādā krāsā.

 

Arī laukā žāujot drēbes Elīna ir ar mani un tad padod knaģus un sauc līdzi krāsiņas un ziniet - pareizi.

 

Un jā, bija arī mājās kluči, tos aizvedām pie omes, lai tur arī ir no kā mācīties :)

 

Jūs mācāt bērniem krāsas?

Vai arī uzskatāt, ka ir par agru to darīt 2 gadu vecumā?

 

Bilde no Flickr.com

minniite minniite 18. Aug 2010, 21:45

Nesen meita pārbrauca no laukiem,piegāja pie mantu kastes un atnāca pie manis ar zaļu mašīnīti un tā arī pateica - mamma šitā ir zaļā mašīnīte 😀

taschinka taschinka 18. Aug 2010, 19:40

Un par to gaiso un tumso es ar izmeginaju,ka nevajag ar to steigties.Sakuma jaiemacas pamatkrasas un tikai tad var macit gaisi tumsi.

taschinka taschinka 18. Aug 2010, 19:38

Mans dels ap 2 gadu vecumu jau pats saka izradit interesi par krasam.Pirmo iemacijas sarkanu,velak zilu,dzeltenu,zalu,uz 2,7 jau maceja visas krasas.
Speciali nesedeju un nemaciju,bet piemeram kad gerbas es teicu velkam sarkanas bikses,vai zilu dzemperi utt.ta vins ari iemacijas.Tad saka pats prasit kada krasa.
Domaju,ja bernam ir interese un velesanas tad jau var macit,bet noteikt ne tadel,ka kadai pazinai jau atrak mak un nu mes ar tagad nemsim un macisim.

18. Aug 2010, 18:34

mana paziņa savai meitiņai jau sāka 1,8 gados mācīt krāsas.. komiski bija tad, kad...draudzene meitiņai saka:"Šis ir gaiši zils zīmulis, gaiši zils." Kad draudzene jautā, kādā krāsā ir tikko parādītais zīmulis..meitiņa atbil:"Gaiši!" 😀