Dzemdību stāsti

05. Oct 2022, 21:56 Dace Grundmane Dace Grundmane

Gaidot uz Ziemassvētkiem??, sagaidot Jaunajā gadā!???
?Mans dzemdību stāsts!?
Uz rīta pusi sākās vieglas kontrakcijas, ļoti nopriecājos, jo noliktais datums sen jau pāri. Priecīga iegāju dušā. Valtam ļāvu pagulēt, vēl neziņojot, jo ja nu tās ir viltus kontrakcijas? Bet sajūta bija, ka IR īstās. 
Mums 12:00 bija paredzēts braukt taisīt kārtējos covid testus(Valtam sesto, man trešo). Domāts, darīts. Kontrakcijas palika arvien spēcīgākas, ieelpa, izelpa un eju gulbja laboratorijā veikt testu. Mājās braucot Valts izteica vēlmi iet patrenēties, nodomāju, ka doma nav peļama, pasēdētu uz lielās bumbas??‍♀️??, bet stāvvietas bija pilnas un aizbraucām mājās. 
Atbraucot mājās nogāja ūdeņi, zvanījām uz slimnīcu un kā reiz, vēl viens ģimenes nummurs bija palicis. 
Aizbraucām ap plkst.15:00, 4cm atvērums, gājām uz mūsu nummuru. Tur nodzīvojāmies līdz 7cm, ļoti palīdzēja izturēt kontrakcijas muguras masāža ar suņa bumbiņu(ar tiem dureklīšiem). 
Tad mūs pasauca pārbaudīties, ja vēlējos EA bija beidzamais brīdis. Nolēmu paņemt EA,  jo vēl priekšā izstumšana. EA vispār nejutu uz konktrakciju fona. Uz kādu stundu palika vieglāk, sagribējās padzerties, varēja nedaudz atvilkt elpu, bet kontrakcijas joprojām ir jūtamas. EA bija izgājusi, ap 18 00 esam dzemdību zālē, Valts visu laiku stāv aiz muguras kā mūris un atbalsta emocionāli. Tad ienāca māsiņa paskatīties, noteica, ka smuki 10cm un aizgāja, joprojām guļu parastajā gultā. Neviens nenāca, kā mācēju pēc sajūtām, tā spiedu. Pēc kursiem iegūtajām zināšanām jutu, ka bērna galviņa jau ir turpat(dedzinošas sajūtas). Teicu Valtam, lai tagad gan kādu pasauc.?Bet bija jau par vēlu, Teodors bija piedzimis, pati redzēju galvu un plecus, rumpi, likās jau, ka viss ir laukā, bet, laikam, nebija. Sabijos par to, ka neizdvesa nevienu skaņu, kustības nebija, bet tas tāpēc, ka līdz pat pēdiņām nebija ticis laukā. Tad Valts sasauca vairākas māsiņas un dakterus. Teodoru uzlika man uz krūtīm un sagaidīju arī pirmo raudu. Atvieglojums! Un tikai tad māsiņu skati tika pievērsti pulkstenim un tika pieņemts, ka Teo piedzima 20:14!?
Pāris secinājumi:
?divu vienādu dzemdību stāstu nav;
?nolikto dzemdību datumu labāk visiem nestāstīt!?