Zīdīšana - labākais Tev un Tavam mazulim

Zīdīšana - labākais Tev un Tavam mazulim

03. Apr 2010, 14:50 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mazuļa nākšana pasaulē ir visskaistākais un piedzīvojumiem bagātākais mirklis ikvienai sievietei. Pirmās nedēļas būs emociju pārpildītas un ikviens no jums tuviem cilvēkiem, radiem un draugiem nāks talkā ar padomiem un ieteikumiem.

 

Šajā satraukuma pilnajā laikā ir jāpieņem daudz jaunu lēmumu. Viens no pirmajiem ir - kā pareizi barot jaundzimušo. Pasaules ievērojamākie pediatri jau pirms dažiem gadu desmitiem ir aicinājuši atgriezties savus kolēģus un jaunās māmiņas pie dabas pirmsākumiem, nodrošinot katru zīdaini ar viņam vienīgo patiesi piemēroto uzturu - mātes pienu. Tas pilnīgi noteikti ir pats labākais no paša sākuma līdz 6 mēnešu vecumam, jo jebkura cita uzturviela mazulim var pat veicināt noslieci uz astmātisku bronhītu, astmu, kuņģa-zarnu trakta slimībām, vielmaiņas u.c. slimībām.

Krūts piens pasargā no daudzām alerģiskas dabas saslimšanām, kas saistītas ar vietējo un vispārējo organisma aizsargspēju traucējumiem un palīdz jūsu mazulim ātrāk attīstīties un augt veselam.

Avent ir izstrādājis šo „Krūts barošanas rokasgrāmatu”, lai izskaidrotu, kas tad īsti ir mazuļa barošana ar krūti, kā arī, lai atbildētu uz dažiem visbiežāk uzdotajiem jautājumiem. Pētījuma veidošanas laikā  pamato to, cik ļoti rūpīgi viņi ir izstrādājuši produktu sēriju māmiņām, kuras baro mazuli ar krūti. Kā viens no galvenajiem pamata produktiem ar kuru  lepojas visvairāk ir- ISIS krūts pumpis. Klīniskajos pētījumos ir pierādīts, ka tā ir pirmā šāda veida ierīce, kuras noslēpums ir oriģinālā ziedlapveida masējošā starplika un silikona diafragma, kas imitē dabīgu mazuļa zīšanas procesu.


Tas ir :

•    efektīvākais un vieglākais veids krūts piena nosūkšanai;
•    pieprasītākais produkts māmiņu vidū.


Dažām māmiņām ir viegli barot ar krūti jau no paša sākuma, bet citām var likties, ka nepieciešamās iemaņas prasīs laiku un treniņu, lai viss izdotos bez sarežģījumiem.
Atcerieties, Jūsu vecmāte un ārsts ir vienmēr gatavi palīdzēt un atbildēt uz visiem jūsu jautājumiem.

 

Krūts barošanas priekšrocības

Mēs visi apzināmies tās unikālās priekšrocības, ko mums dod mazuļa barošana ar krūti. Visā pasaulē ārsti iesaka krūts pienu kā vislabāko un visaugstvērtīgāko uzturu mazulim pirmā gada laikā. Barošana ar krūti sniedz Jūsu mazulim tuvību un labsajūtu.

 

Labākais Jūsu mazulim

-    Krūts piens ir īpaši piemērots jūsu mazulim un satur visas nepieciešamās uzturvielas normālai attīstībai pirmajos 6 mēnešos. Tas satur antivielas un citus imūnos faktorus, kuri tiek nodoti jūsu mazulim. Pirmpiens, kas tiek ražots pirmajās 2- 4 dienās ir piesātināts ar proteīniem

-    Krūts pienu ir vieglāk sagremot, nekā pienu, kas ir pagatavots no piena koncentrāta.Tas samazina aizcietējumus, vēdergraizes un caureju.

-    Mazuļi, kuri tiek baroti ar krūts pienu, retāk slimo ar dažādām infekcijām. Tas pasargā no daudzām alerģiskas dabas saslimšanām, kas saistītas ar vietējo un vispārējo organisma aizsargspēju traucējumiem un palīdz jūsu mazulim ātrāk attīstīties un augt veselam.

-    Citas krūts barošanas priekšrocības ir  labāka smadzeņu attīstība, ielāka aizsardzība pret diabētu, zemāks asinsspiediens, zemāks holesterīna līmenis asinīs un samazināts risks uz lieku aptaukošanos.

 


Labākais Tev

-    Barošana ar krūti 6-8 reizes dienā satuvina jūs ar mazuli un šī tuvība ļauj jums iepazīt vienam otru.Tā ir emocionāla balva, intimitāte, dalīšanās mīlestībā, no kā piepildījumu gūst abas personības. Tā var būt brīnišķīga pieredze jums abiem

-    Zīdīšana veicina dzemdes samazināšanos pēc dzemdībām, palīdz ātrāk un labāk tikt pāri pēcdzemdību periodam ( 6 nedēļas), kā arī sieviete ātrāk atgūst agrāko formu, jo papildus tauki, kas tiek uzkrāti grūtniecības laikā, tiek pārvērsti enerģijā, lai palīdzētu saražot krūts pienu.

-    Sievietes, kuras baro ar krūti, turpmākās dzīves laikā retāk saslimst ar dzemdes un krūts vēzi, kā arī ar osteoporozi.

-    Krūts piens ir arī unikāls ar citām īpašībām – tas vienmēr ir sterils un pieejams nepieciešamajā temperatūrā visu cauru diennakti, neatkarīgi no tā, kur jūs atrodaties.

Jūs varat izjust nelielu diskomfortu, kad sākat barot ar krūti, tomēr tas ir jādara pēc iespējas biežāk, jo krūts piens tiek sagremots ātrāk. Kad barošana ar krūti kļūst regulāra, jūs varat arī nosūkt pienu, lai nepieciešamības gadījumā varētu palīdzēt pabarot mazuli arī tētis, ģimene vai draugi.

{smallpic:1}

rita123 rita123 08. Sep 2009, 09:14

Es dēliņu baroju līdz 18 mēnešiem,meitiņu-14mēnešiem😀

07. Sep 2009, 22:03

mana mazule ēd vēl līdz shim, manai mazai 1,3 gadinji...tagad jau biezhi pati atsakas pa dienu, tik no riita un pirms nakts grib mammas pienu,,,,domaaju, ka driiz jau vairs nebaroshu...😀

rita123 rita123 08. Sep 2009, 09:14

Es dēliņu baroju līdz 18 mēnešiem,meitiņu-14mēnešiem😀

07. Sep 2009, 22:03

mana mazule ēd vēl līdz shim, manai mazai 1,3 gadinji...tagad jau biezhi pati atsakas pa dienu, tik no riita un pirms nakts grib mammas pienu,,,,domaaju, ka driiz jau vairs nebaroshu...😀

07. Sep 2009, 14:29

Es ar savus mazuļus baroju tikai ar krūti. Meitiņa ēda krūti gandrīz līdz 3 gadiem, jo nācās iet darbā un tad atmetām krūts barošanu... Bet tagad baroju dēliņu - barošu tik ilgi, cik vien būs iespējams..😀