Par grāmatu "Gaidības un radības ar prieku"

Par grāmatu "Gaidības un radības ar prieku"

18. Mar, 02:12 INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Pavisam nesenā pagātnē kāda Māmiņu Kluba māmiņa mani ļoti, ļoti iepriecināja, vienkārši pēc mana bloga izlasīšanas piesakoties atdāvināt man grāmatu „Gaidības un radības ar prieku” – tiešām par baltu velti un tāpat vien.

Jāsaka, jā, ir patiešām liels brīnums, ka mūsu pasaulē vēl notiek šādi labie darbiņi, kad viens otru iepriecina, viens otram palīdz. Un jo vairāk ir cilvēku, kas to novērtē, jo vairāk būs vienmēr cilvēku, kas vēlēsies citus iepriecināt. Attiecīgi – tikai kopā mēs patiešām, kā tanī vecajā teicienā, varam padarīt šo pasauli labāku.

Pašlaik katru vakaru meklēju pati savu „piecminūti”, kurā lapu pēc lapas tvert interesantas un jaukas atziņas pirmajā grāmatas nodaļā, kurā var izlasīt vairākus arī mums, Māmiņu Klubā zināmu vecmāšu vārdus un uzvārdus. Piemēram, Dina Ceple, Aija Mikova.

Pats galvenais, ko te var atrast – tie ir ieteikumi, „kā atraisīt sevī dabas dotās spējas dzemdēt” (citāts no grāmatas”.

Tas, kam es jau uzreiz piekrītoši pamāju ar galvu, bija ieteikums atcerēties, ka dzemdībās vispirms jāpaļaujas uz sevi un „nemainīgo vērtību, palīgu” -  jeb savu elpošanu.

Es atceros savas pirmās dzemdības ar Artusu, nu tās galīgi negāja tā, kā iecerēts, es nepratu nedz atslābināties, nedz elpot, un lai gan tajā brīdī man šķita, ka daru visu iespējamo, tikai pēc dzemdībām ar Marisu, es sapratu, ka ja es būtu pienācīgāk šim brīdim grūtniecības laikā gatavojusies, es būtu patiešām darījusi visu iespējamo. Jā, man arī pagadījās ne visai jauks personāls, bet tai pat laikā, es zinu, ka manas spējas un prasmes, kas bija jau uz otrajām dzemdībām, tomēr arī pirmās būtu padarījušas daudz patīkamākas atmiņu līmenī.

Savukārt, ar Marisu es pratu ļoti labi atslābināties, un strādāt ar elpošanu, patiešām. Es pat sāpju brīdī biju mierīga, un kamēr nokļuvu Dobeles dzemdību nodaļā no Tukuma rajona, sāpes bija izelpotas, un Marisu dabūju laukā tikai ar 1 vienīgu spiedienu.

Es ļoti ceru, ka arī trešajās dzemdībās man šīs prasmes noderēs, un zinu, ka tās tomēr laiku pa laikam ir jāatjauno, lai organismam būtu treniņš un daudz kas izstrādātos vajadzīgā brīdī automātiski, un nebūtu jāķer bezmaz pierakstu klade un jāmeklē tajā, kā tad nu tagad būtu jādara..

Šī grāmata ļauj man patiešām atslābināties un nomierināties, ļauties tikai manam personīgajam grūtniecības un dzemdību sapnim, ļauties pārdomām par dažādiem sievietes organismā noritošiem procesiem, kā arī – tieku atkal pie aizvien jaunām atziņām.

Paldies mīļš māmiņai, kas man uzdāvināja šo iespēju!

Un jūs, daiļās - topošās mammas, gaidiet katru - pirmo, otro, trešo, ceturto un visus, visus pārējos - AR PRIEKU!

Topošā māmiņa Inga

ulula ulula 19. Mar, 21:28

man savukārt izdevās veiksmīgi nodalīt- mājdzemdību reklāmu, rozā brilles un realitāti, lasot grāmatu.
Man nebija ilūzijas par to, kā būs... varbūt tāpēc, ka biju informēta, mediķa bērns...vis kaut kas zināms un dzirdēts...

Domāju katrai topošajai mammai ir jāspēj filtrēt informācija, ja tas izdodas, tad grāmata goda vārs sniedz mierinājumu un iedvesmu 😉

SantaViksne SantaViksne 18. Mar, 18:49

Es arī, gaidot meitiņu, izlasīju šo grāmatu. Kau kas no tās izlasītā noderējs, kaut kas ne, bet kopumā varu teikt, ka man šī grāmata palīdzēja noskaņoties pozitīvi un uztvert dzemdības nevis kā kaut ko briesmīgu bet kā ilgi gaidītu tikšanos ar meitiņu 🌷

18. Mar, 16:30 ciku caku

Mani šī grāmata ļoti iedvesmoja,nomierināja un vienkārši radīja labas sajūtas lasot.Tā arī lika saprast,ka man jāpaļaujas uz savu bērnu,ka vinš būs pietiekami spēcīgs,lai veiksmīgi piedzimtu.Kā arī japaļaujas uz saviem,ne vecmātes spēkiem.
Uzskatu,ka neatkarīgi vai vecāki lasījuši šo grāmatu vai apmeklējuši kursus ļoti labi saprot,ka radības ir grūts darbs,ne jau izprieca.Un vai jūsuprāt, neko nelasot,neinteresējoties,neapmeklējot dzemdēšana būtu vieglāka?Nedomāju gan,bet man personīgi šķita svarīgi zināt,ka var dzemdēt arī savādāk-dabiskāk.
Dzemdības ir neprognozējams process mums mammām,bet prognozējams profesionālām vecmātem. 😀

banderoso banderoso 18. Mar, 15:08

Grāmatu izlasīju ar lielu interesi.
Man tā palīdzēja nostiprināt apziņā domu, ka dzemdību sāpes nav nekas ārprātīgs. Un tik tiešām savās dzemdībās sāpes man nelikās pats trakākais vai arī man tajā brīdī bija tāds adrenalīns iekšā, ka bija brīži, kad sāpes pat bija patīkamas. Iespējams, ka palīdzēja doma, ka ar katru kontrakciju mazais ir tuvāk piedzimšanai un mēs drīz satiksimies. 😀

mastervol mastervol 18. Mar, 10:14

superīga grāmata izlašiju grūtniecība slaikā -un visas bailes pazuda

ulula ulula 18. Mar, 09:26

Man šī grāmata noderēja gaidot abus, katru reizi tajā izlasīju ko jaunu un derīgu 🌷Prieks, ka arī Tev noder 😉