Kraniosakrālā terapija- mirklis MANAI atpūtai

Kraniosakrālā terapija- mirklis MANAI atpūtai

29. Mar 2017, 09:00 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

foto: pixabay.com

Stress un spriedze ir mūsdienu dzīves ikdienas sastāvdaļa. Arī manējās, tāpēc esmu nemitīgos meklējumos, kas man vislabāk varētu palīdzēt atpūsties no vāveres riteņa skrējiena, kas varētu turklāt sniegt arī fizisku mieru. Esmu izmēģinājusi jogu, reiki, osteopātiju. Par pēdējo arī šis stāsts, jo kā izrādās pasaulē vairāk kā 30 gadus pazīstama viena no osteopātijas sastāvdaļām- kraniosakrālā terapija. 

Nē, tas nav nekas sakrāls, kā varētu šķist (vismaz es prātā par to nodomāju). Kraniosakrālā terapijas nosaukums cēlies no latīņu valodas cranium - galvasskauss, sacrum - krustakauls. Un patiešām, izzinot šo nosaukumu, uzreiz top skaidrs arī, kāda ir saistība ar osteopātiju, kas arī no malas var izskatīties kā roku turēšana uz ķermeņa. Atceroties savu pozitīvo pieredzi ar osteopātiju ar bērniem, izlēmu iepazīt šo terapiju tuvāk.

Izmēģinot kraniosakrālās terapijas sesiju pie Māmiņu Kluba Vecāku skolas jaunās pasniedzējas, kraniosakrālās praktiķes Aijas Bernānes, devos ar vienu domu- Gribu atpūsties un iztīrīt galvu. Piekritīsiet, ka mammām nepārtraukti galvā ir 101 doma par to,kas jāpaspēj, par darbu, par vīru, bērniem, par ikdienas dzīvi un sevi. Lūk, sevi esmu ielikusi saraksta pēdējā vietā un tāpēc nolēmu, ka brīdis pusotras stundas garumā sev ir jāvelta!

Kā izbaudīju uz savas ādas, šī metode ir gana maiga un saudzīga, to var izmēģināt arī topošās māmiņas,  lai atbrīvotos no sāpēm mugurā un sagatavotu iegurni dzemdībām, izveidotu labu kontaktu ar sevi un mazuli sevī, pieņemtu notiekošās pārvērtības un spētu iziet ārpus prāta, uzticoties ķermeņa viedumam, kas lieti noder dzemdībās.

Jaunajām māmiņām kraniosakrālā terapija palīdz atkopties pēc dzemdībām - iegurnim un iekšējiem orgāniem atgriezties savās vietās, nostabilizēties nervu sistēmai. Mazulim tā palīdz adaptēties un tikt galā ar dzemdībās piedzīvoto.

Tāpat šis osteopātijas paveids var būt arī terapija zīdaiņiem, kad mazie mocās ar kolikām, raud, ir tonuss, asimetrija. 

Bet atpakaļ pie manām sajūtām sesijas laikā. Es apmēram, zinu, kāda ir paplašinājuma sajūta un ķermeņa viegluma iegūšana šādā sesijā, tāpēc jau konkrēti zināju, ko vēlētos sagaidīt. Kā pārrunājām ar Aiju, man bija klasiskās bildītes  šādu terapiju laikā- plūstošs ūdens, plaukstoši ziedi, dažādas krāsas. Ik pa brīdim iegrimstot it kā miegā, bet tai pašā laikā, esot pie apziņas, mans ķermenis patiešām atpūtās, normalizējās muskuļu tonuss, atjaunojās iekšējo orgānu sistēmu funkcionēšana, kā arī samazinājās spriedze.

Ikvienam, kurš dodas uz šādu terapiju, iesaku paņemt otru pusi dienas pēc iespējas brīvāku, jo ir sajūta, it kā būtu pāris centimetru virs zemes. Droši vien tas ir saistībā ar skaidrības sajūtu galvā un vieglumu ķermenī. Sakritība vai nē, varbūt saistība ar skaisto laiku aiz loga,  bet tajā dienā gribējās tikai smaidīt, pret bērniem biju pacietīgāka un iecietīgāka nekā parasti, jo biju atpūtusies. Katrai mammai ir jāatrod savs veids,kā atpūsties! Es domāju,ka tuvākajā laikā pie Aijas aizvedīšu savu meitu skolnieci, jo arī skolas ikdienas stress, pienākumi dara savu, gribas lai arī viņa kļūst mierīgāka!

Nē, tas nav nekas maģisks.Nē, tas nav nekas mistisks. Tas ir praktiķu pašu roku spēks un kraniosakrālā terapija ir osteopātijas sastāvdaļa. Tie, kuri ir novērtējuši osteopātijas priekšrocības, noteikti novērtēs arī šīs terapijas sniegtās priekšrocības!

Kristīne, trīs bērnu māmiņa

KRANIOSAKRĀLĀ TERAPIJA

20170324131707-47234.jpg