Gaidām trešo: satikšanās ar bēbīti jau grūtniecības laikā 4D USG laikā

Gaidām trešo: satikšanās ar bēbīti jau grūtniecības laikā 4D USG laikā

13. Jul 2015, 00:03 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Mazulītim pēc grūtniecības kalendāra 27 nedēļas

20150617140017-58188.jpg

Šķiet gaidību laikā katra vizīte ir satraucoša,sevišķi, ja ārsta kabinetā ir USG aparāts,jo tas ir brīdis,kad atkal vaigā caur datora ekrānu satikties ar mazulīti, kas vēl tikai aug un attīstās. Mazās rociņas,kas māj, kājiņas, kas spārdās, galviņa, kas grozās un šķiet, arī mutīte tiek pavērta.. 

Man šķiet,ka mūsdienu tehnoloģijas iespējas ir jāizmanto. Protams, kāds var gudri nogrozīt galvu, ka nevajag lieki traucēt bērniņu,bet ja tas sagādā foršas emocijas topošajai ģimenītei un arī citām atvasēm, tas var radīt jauku saikni jau gaidību laikā un jaunākie bērni labāk var saprast,kā tad mazulītis puncī aug.

Es 4D USG izbaudīju jau otro reizi mūžā. Iepriekšējā bija iepriekšējā gaidību laikā,kad ar vīru un vecāko meitu devāmies pie ārstes, lai redzētu vizuālu bēbīša attēlu un,iespējams, uzzinātu dzimumu. Jau tad,kad piedzima dēliņš,salīdzināju iegūtās bildes un varu teikt- woww, līdzība ir tiešām liela, tāpēc arī šajā reizē izlēmām par labu 4D USG, lai visi kopā izbaudītu šo lielisko notikumu,jo galu galā ir visai maz iespēju ģimenes locekļiem iesaistīties topošās māmiņas sajūtās,jo kustības jūtu tikai es, bet šī vizuālā bilde ļauj arī mazākajiem ģimenes locekļiem izprast grūtniecības norisi.

Devāmies uz USG pie ginekologa- sonoskopista Gunāra Seržanta AVA Clinic, kas darbā ir tepat aiz stūra. Ginekologs- sonoskopists Gunārs Seržants atklāj, ka faktiski bērniņš netiek traucēts sonogrāfijas laikā, sajūtas varētu būt līdzīgas kā tad, kad mamma brauc mašīnā un bērniņš puncī tiek viegli šūpots. 4D ultrasonogrāfijas pārbaude mūsdienās ir liels palīgs, lai noteiktu vai bērniņš attīstās tā, kā tam būtu jānotiek, tāpat ir iespēja sekot līdzi augļūdeņu stāvoklim māmiņas puncī.

Mazākajam,protams, pirmais jautājums bija par to, kas slēpjas puncī. Saņēmis apstiprinājumu, dēliņš iemiga vīra rokās un tālāko baudījām tikai mēs, iegūstot milzumdaudz skaistu bilžu gan 2D, gan 4D izskatā ar rociņām, kājiņām, sejiņu.. Vēl visu vakaru smaidīju no patīkamajām emocijām par to,ko saņēmām visi. Tāpat gribētu uzteikt speciālista kompetenci un izskaidrošanu/parādīšanu,kas kur ir,izskaidrojot arī mērījumus, jo parastajās USG reizēs speciālists vairāk izdara savu darbiņu un topošajai māmiņai,iespējams, paliek vairāki jautājumi.

Man jau šķiet, ka ultrasonogrāfijas pārbaude nav tikai medicīnisks izmeklējums, tas reizē ir arī ļoti emocionāls notikums, jo mums ir iespēja dzirdēt sava mazulīša sirdspukstus un arī ieraudzīt viņa apveidus.

Vai esat izbaudījušas 3D/ 4D USG grūtniecības laikā?

Vai mazulītis bija līdzīgs bildēm,ko ieguva USG laikā?

Kristīne

pandulaacis pandulaacis 13. Jul 2015, 12:24

Jā un jā! 😀