Tuk-tuk-tuk: kas tur iekšā dzīvo?

Tuk-tuk-tuk: kas tur iekšā dzīvo?

02. Apr 2012, 23:22 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Grūtniecības kalendārs. 27.nedēļa

 

Sācies trešais grūtniecības trimestris, kas ienes ne mazums izmaiņas pašsajūtā.. Jāpiekrīt jau tam vien būs,ka otrajā trimestrī topošā māmiņa jūtas vislabāk- tad ir gan vairāk enerģijas, zudušas sliktās dūšas, arī izskats iepriecina...Bet tagad?! Līdz ar trešā trimestra  sākšanos sveicinu tūsku, sāpes cirkšņos, mugurā, astes kaulā un vispār gribas atpūsties šajā karstumā ar kājām gaisā vai dīķī, nevis blandīties apkārt pa sakarsušo asfaltu ;)

 

Neskatoties uz vasaras grūtumiem ar lielo punci (jā, šķiet, ka viņš aug pa dienām un jūtu ādu stiepjamies), grūtniecība ir viens no maniem mīļākajiem "agregātstāvokļiem", ja to tā var nosaukt- sajust, ka iekšā kūņojas dzīva radībiņa, sajust spērienus, stiepienus un dunkājienus ir kaut kas TIK burvīgs, kas mums, sievietēm, ir dots!

 

Gatavojoties Lielajam notikumam, esmu sākusi lasīt grāmatu "Gaidības un radības ar prieku". Jau iepriekš biju uzsākusi šīs grāmatas lasīšanu, bet kaut kā tas viss mani neaizrāva, bet tagad, jūtot, ka līdz finišam palikuši vien nieka 13 nedēļas, gribas būt iedvesmotai un izzināt un iepazīt sevi vēl vairāk! Un vai ziniet - brīžiem es pieķeru sevi smaidām, kad lasu šo grāmatu, jo liekas,ka tas ir rakstīts tieši par mani!

 

Atceros, kad ierados Dzemdību namā 11.septembra vakarā, kad meitiņa Daniela pieteica savu nākšanu pasaulē, un ārste brīnījās- "Kā ,jūs esat tik mierīga, nav jautājumu par to, vai viss būs kārtībā?!" Un patiešām nebija! Bija iekšēja pārliecība, ka visam vienkārši jānotiek pēc plāna, mana plāna.

 

Tiesa, tagad, atceroties dzemdības, daudz ko būtu darījusi citādāk, piemēram, neļāvusi ārstei pārdurt augļūdeņus, bet būtu aicinājusi gaidīt, kad tie noies paši.. Jau pēc mēneša došos uz dzemdību vietu,ko, iespējams, izvēlēsimies par otrā bērniņa dzimšanas vietu. Dzirdot tik labas atsauksmes, domājams, ka pie tā arī paliksim :)

 

Es iesaku ikvienai topošajai izlasīt šo grāmatu "Gaidības un radības ar prieku", lai iegūtu sajūtu: "Jā, es varu dzemdēt pati!"

 

"Kā Tu tagad jūties šajā karstumā?" šādu jautājumu saņemu gandrīz katru dienu un tas man izraisa smaidu- nu neesmu es no cukura,kas var izkust saules svelmē :) Atbildot uz šādu jautājumu, tas tā vien mudina pasūdzēties, cik atkal kājas ir pietūkušas, cik karsts ir, cik bieži dienā jāiet seju veldzēt vēsā ūdenī :) Nu tāda jau ir GRŪTniecība, sevišķi karstajās vasarās! Bet šī sūdzēšanās lai paliek vīram, kuram varu izkratīt sirdi, kad atkal kaut kas kaut kur velk, mazais spēcīgāk iedunkā vai izstiepjas :)

 

Un kā jūs, topošās māmiņas, izturat šo karstumu?

Kristīne

 

Reģistrējies topošo māmiņu klubam!

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 08. Jun 2011, 15:32

Es nākamajai ķeršos klāt "Piedzimt bez vardarbības"! Tā arī TOP grāmatu sarakstā gaidību laikā!

Jā, atceros, kā biji ciemos jau ar lielu vēderu un mans vīrs neredzot Tavu vēderu, domāja, ko tik dīvaini staigā 😃

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 08. Jun 2011, 13:56

Aha, man arī- es vairāk gaidu, nevis jūtos grūta 😃

princesemince princesemince 08. Jun 2011, 13:46

man vispār labāk tīk vārds gaidības nevis grūtniecība 😀