Iepazīstini vecāko bērnu ar gaidāmo mazuli, dodoties uz 4D USG!

Iepazīstini vecāko bērnu ar gaidāmo mazuli, dodoties uz 4D USG!

24. May 2012, 10:41 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Grūtniecības kalendārs.35.nedēļa

 

Daudz esam runājuši portālā par brāļu un māsu greizsirdību, par paņēmieniem, kā no tā izvairīties vai vismaz kā mazināt to. Tad nu es savā otrā grūtniecībā esmu atklājusi paņēmienu, kā vecāko bērnu iesaistīt gaidīšanas procesā un iepazīstināt ar gaidāmo mazuli jau grūtniecības laikā!

 

Otrais bērniņš ir ļoti gaidīts un šo sajūtu sniedzam arī meitiņai Danielai,stāstot par to, kā bēbītis puncītī aug, kā viņš kustās, kopīgi dodoties uz veikalu iegādāties visas nepieciešamās lietas, tomēr tā kā ne Daniela, ne vīrs nespēj izjust tās sajūtas, kas ir manī, bija jāizdomā kāds cits paņēmiens, kā mūsu ģimenē vismaz emocionālā līmenī "ienest"  jaunāko bērniņu. Tad nu izlēmām, ka ņemsim Danielu līdzi uz USG. Jāsaka, ka pirmā reize 16,nedēļās īpaši veiksmīga nebija, jo uz melnbaltā ekrāna īsti saskatīt neko nebija iespējams un Daniela dzirdēja vien sirdpukstus. Nodomājām, nu labi- vismaz viņa ir piedalījusies procesā. 

 

Pēc kāda laika 28.grūtniecības nedēļā radās iespēja doties uz 3D/4D USG, tad nu nolēmām- tas var būt lielisks piedzīvojums mums visiem trim, ko arī visi izmantojām! Kā iesaka eksperti, labākais laiks 3D/4D USG veikšanai ir 24.-34. grūtniecības nedēļa, kad mazulītis ir jau izveidojies, apvēlies un var piedzīvot patiesi aizkustinošus mirkļus, skatoties, kā mazais pasmaida, kā sukā īkšķīti, kā kustas.. Lūk, šo attēlu spēj saprast arī 3 gadus vecs bērns, tāpēc šī ārsta vizīte atmiņā ir palikusi visvairāk, jo nu bēbītis mammas (manā) puncī vairs nav tikai kaut kas abstrakts, bet īsts bēbis ar rociņām, kājiņām, sirsniņu! Kopīgi izskaitījām pirkstiņus, apskatījām sejas vaibstus, deguntiņu, acis, lūpas... 

 

Pēcāk saņemot bildītes, nospriedām, ka mazais jau tagad puncī ir dikti līdzīgs Danielai, kad viņa bija maza un kad gulēja! 

 

Vēl jo patīkamāku šo pasākumu padarīja sirsnīgā vecmāte Elīna, kura priecājās kopā ar mums un pēc sonogrāfijas pasniedza aptuveni 10 skaistas bildes ar bēbīti pirmajam albumam!

 

Jāsaka, ka pēc šīs USG Danielai ir daudz vieglāk saprast, kāds tad īsti tas bēbis puncī izskatās un tagad viņai rādu un stāstu, kur ir dupsītis, kur kājiņas, kur rociņas un kur galviņa- jā, jā, mazais jau iegūlies pareizi ar galviņu uz leju un jau pavisam drīz būs LIELAIS tikšanās brīdis klāt!

 

Pēc savas pieredzes varu teikt, ka šis piedzīvojums saliedēja mūs visus vēl vairāk un deva iedvesmu tālākajām grūtniecības nedēļām un milzīgu enerģiju! 

 

Vai Tu esi  bijusi uz 3D vai 4D USG? Kā tev patika?

05. Aug 2011, 17:41

Es ar otro bērniņu arī gribētu izmēģināt šādu usg.

05. Aug 2011, 16:51

Nebuutu iedomaajusies, ka tas tak ir riktiigi labs veids kaa sagatavot vecaako beerninju jaunaakaa ienaakshanai ģimenei. Noteikti arī būs tā jādara, kad pienaaks laiks. 😀

05. Aug 2011, 15:08

Es ar gribēju USG ar 3D , bet nokavēju jo bija jau par lielu lai taisītu😀 Bet domāju, ka ar otru bērniņu noteikti to darīšu😀