Superbēbīša dienasgrāmata: gaidot svētkus un vējbakas!

Superbēbīša dienasgrāmata: gaidot svētkus un vējbakas!

21. Jun 2016, 11:35 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Lielie brāļi un māsas sagādā ne tikai laimi un prieku, bet arī raizes. Nu kārta pienākusi arī mūsmājām. Pagājušajā nedēļā, pošoties uz dārziņu, Dariusam pamanīju pāris pumpas. Aizdomīgi. Skatos matos, aiz ausīm.. Jā, ir- esiet sveicinātas, vējbakas!

Pie sevis nopriecājos,ka laicīgi pamanīju mājās, nevis brālis tika aizvests uz bērnudārzu un tad būtu jāskrien pakaļ.Ar vējbakām mums pieredze jau bija- arī Daniela izslimoja šo bērnu slimību 2 gadu vecumā. Lai gan Dariuss ir potēts, tad kad bērnudārza blakus grupiņā bija karantīna, biju gatava, ka arī Dariuss saslims. Un tā burtiski arī notika- diena dienā inkubācijas periodā kā rakstīts gudrās grāmatās- inkubācijas periods jeb laiks no vīrusa iekļūšanas organismā līdz saslimšanai ir 21 diena, tomēr var saslimt arī nedēļas laikā pēc kontakta ar vējbaku slimnieku.

Dariusa pašsajūta visu slimošanas laiku ir ļoti laba- temperatūra 37 grādi - bija tikai vienu dienu, sarunājām, ka viņš nāks pie manis ikreiz,kad kasīsies pumpas un tā kā uzreiz sākām lietot Poxclin putas.

20160621112610-85344.jpg

Lai  gan pudelīte tukšojas ātri, lielākais pluss šīm putām ir vieglā uzklāšana un tas, ka var noklāt lielus ķermeņa laukumus. Arī pūslīši veikli nomainījuši savu agregātstāvokli uz mazām krevelītēm. Uz sejas tikai divas pumpas rada bažas, jo tās bija pašas pirmās (kad vēl nezinājām,ka tās ir vējbakas) un tās ir dziļākas kā pārējās pumpas.

Par šīm putām rakstījusi arī māmiņa Diāna, kura savam mazajam tās lietoja kā lielisku līdzekli vējbaku simptomu atvieglošanai. Paldies foršajām mammām par lieliskiem ieteikumiem!

Kopumā šķiet,ka pote pret vējbakām ir nostrādājusi, jo Dariuss ļooooti viegli izslimojis, atceroties laiku, kad slimoja Daniela un vējbakas bija ne tikai uz sejas, ķermeņa, bet arī uz gļotādas ar paaugstinātu temperatūru.

Nu ko, tagad gaidām svētkus un arī vējbakas Edvardam. Tas nedaudz rada bažas par Līgo un Jāņu svinēšanas plāniem. Ar ārsti sazinājos, viņa deva zaļo gaismu arī Dariusam iet ārā, ja pašsajūta ir laba un temperatūras nav, bet nolēmām, ka gaidīsim līdz 23.jūnija rītam, kad pārliecinājušies, ka Edvardam nav vējbakas, dosimies svinēties! Vakar satiku paziņu,kura nedaudz sabiedēja - viņas meitiņa arī pāris mēnešu vecumā izslimoja vējbakas,ko atnesa lielā māsa no dārziņa. Pumpas bija visur- uz ādas, matos, mutē... Baisi, bet nu jācer,ka Edvardam varbūt tas paies secen vai būs vieglākā formā. Tagad es katru dienu vairākas reizes apskatu Edvardu un ar aizdomām skatos uz izsitumiem :))

Superbēbīša māmiņa

Kāda ir jūsu pieredze ar vējbakām? Vai tas, ka lielie bērni ir saslimuši garantē, ka arī mazie saslims? Kā mazajiem noritēja saslimšana?

Uz jautājumiem - ar ko vējbakas ārstēt, un vai to ārstēšanā vislabāk der briljantzaļais šķīdums, atbildi Māmiņu Klubam sniedz „Ģimenes aptieku” farmaceite un aptiekas vadītāja Dace Pijola.

Lai vējbaku gadījumā mazinātu niezi, var lietot antihistamīna līdzekļus - ārēji uz izsitumiem vai iekšķīgi ārsta vai farmaceita rekomendētajos apmēros. Savukārt, ja saslimšana ar vējbakām ir radījusi arī temperatūru, kas ir augstāka par 38,5 °C, bērnam var dot arī paracetamolu un ibuprofēnu saturošus līdzekļus. Ja mazajai atvasei ir slikta augstas ķermeņa temperatūras panesamība, šos preparātus var dot arī zemākas temperatūras gadījumā.

Par to, vai lietot zeļonku jeb briljantzaļo šķīdumu, viedokļi dalās. Pie šī šķīduma mīnusiem jāmin tas, ka preparāts smērē apģērbu un bērns ir sapunktots raibs no galvas līdz kājām. No otras puses – šajā laikā bērns uzturas mājās, tādēļ ar „zaļo” izraibinātais ķermenis citu acīm nav redzams, un ar laiku krāsa nomazgājas. Savukārt pie briljantzaļā šķīduma plusiem var minēt tā antibakteriālās īpašības. Tāpat ir vieglāk sekot līdzi jauniem izsitumiem, jo jau esošie ir iekrāsoti, tādējādi objektīvāk var novērot slimības progresu.

Ja bērnam ir vējbakas, viņu noteikti vajadzētu izolēt – neļaut piedalīties jebkādās ārpus mājas aktivitātēs, lai šis vīruss neskartu arī citus. Ir jāapgriež arī nagi, lai viņš nesaskrāpētu niezošās pumpas un nerastos infekcija. Lai izvairītos no nevajadzīgiem iekaisumiem, slimības laikā regulāri ir jāmaina arī gultas veļa, jo bērns svīst, pumpas saskaras ar audumu.

Vējbaku gadījumā vieni un tie paši preparāti ir lietojami dažādos vecumos. Tiesa, jo lielākā vecumā cilvēks saslimst ar vējbakām, jo var būt smagāk izteikti simtomi un lielāka iespējamība, ka var rasties papildu komplikācijas atkarībā no cilvēka veselības stāvokļa. 

Māmiņu Klubs

20160310173350-36549.jpg