Superbēbīša dienasgrāmata: pēdējā kūka pirms gada jubilejas jeb 11 krāsainie mēneši

Superbēbīša dienasgrāmata: pēdējā kūka pirms gada jubilejas jeb 11 krāsainie mēneši

13. Sep 2016, 15:29 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Šorti  Edvardam no www.lindex.com 20160829103014-60268.jpg

Pa īstam gribas apstādināt laiku,kas rudeņos un ziemās uzņem dubultus apgriezienus,jo tad vairs nevar laiski gulšņāt no rītiem, nesteidzīgi uzsākt dienu. Jo ir rudens, kad atsākušās skolas gaitas meitai un bērnudārzs sauc arī lielāko puiku. Vēl skaidri atceros rudeni pirms gada, kad stenot un tusnījot, katru dienu prātoju,vai klāt ir tā diena, kad rokās turēšu savu trešo bērniņu! Nekā, septembris nebija tas mēnesis. Bet labi vien ir,jo septembrī dzimšanas dienas svin gan abi vecākie bērni,gan vīrs, gan vēl citi radi no vīra puses. Svinību pietiek un ikdienas skrējienu tāpat.

20160913152735-56148.jpg

Kombinezons un cepurīte  Edvardam no www.lindex.com 20160829103014-60268.jpg

Atpakaļ ikdienā- bērnudārzs, skola un agrie rīti :)

Bet arī Edvards šajā mēnesī svinēja un ne mazāk nozīmīgus svētkus- 11 mēnešus- pēdējo mēneša jubileju pirms gadiņa! Ārprāts! Kā laiks skrien! Likās,ka nu tikai turēju tādu mazu rokās un nevarīgu, nu viņš rāpo pa māju nopakaļus un stutējas kājiņās. Katram vecumposmam savas grūtības un izaicinājumi!

20160913152751-84875.jpg

Cepure, jaka un veste  Edvardam no www.lindex.com 20160829103014-60268.jpg

Fiziskā attīstība

Šajā mēnesī uzņemti tempi rāpošanā un lielie bērni pat mājās sacensības rīko un kopā rāpo! Par to ir lielākais prieks un pēdējā vizītē pie ārstes lepni varēju izstāstīt, ka Edvards rāpo, jo tā kā viņam ir paliels svars, tad rāpošana ir īpaši svarīga muguras stiprināšanā! Tāpat mazais arvien ātrāk un ātrāk pārvietojas gar mēbelēm staigājot un ceļas visur kājās kur vien var- pie mēbelēm, durvīm, sienām un.. kājām. Jā, arī tad,kad gatavoju ēst vai ko citu daru. Ak, mazais kalnā kāpējs :) Bet lielākais prieks ir par to,ka nu vairs nav kritieni un nolaišanās notiek pustupus! Tas saudzē manus nervus un visu laiku nav jābūt klāt kā vagaram un jāvaktē, kur atkal viņš izlēmis piecelties kājās. Man šķiet,ka arī pats Edvards šo patstāvību novērtē jo īpaši, jo tādējādi viņam paveras jauni plašumi, ko viņš pats var sasniegt!

Svars un augums, pēc ārstes teiktā, esot kā jau gadus vecam bērniņam- 79cm un 11,495 kilogrami. Ir ko nēsāt ikdienā :)  Vismaz rokas nemainīgi slaidas un skaistas paliek! Bet par svara pieaugumu nesatraucos, jo papildēdiens ir dārzeņi/ gaļa/ augļi/ skābpiena produkti + joprojām baroju pati. 

20160913145602-81159.jpg

Rotaļāšanās

Turpinām apmeklēt rotaļu grupu pie Klaudijas Hēlas, un redzu,cik nozīmīga viņam ir šī spēlēšanās un kopā pavadītais laiks gan ar citiem bērniem (protams, kopā viņi nespēlējas),gan jaunu lietu apgūšana. Un starp citu, šajās brīvdienās varēsiet noskatīties arī TV raidījumā Māmiņu Klubs seriālā Superbēbis vairāk par šīm rotaļām un uzzināt, ko tad šāda spēlēšanās bez mammu/ tēju iejaukšanās bērniem dod! 

20160913153054-19931.jpg

Cepure, bikses un kaklautiņš Edvardam no www.lindex.com 20160829103014-60268.jpg

Pirmais cirka apmeklējums

Sīkā motorika

Šajās nodarbībās daudz lielāku vērību pievērš arī sīkumiņiem, kas ar bērniem notiek- kā viņš paņem mantu, ko ar to dara, kā noliek, uzliek, ieliek. Nu jau mazie pirkstiņi ir kļuvuši pavisam veikli, mazais kļuvis attapīgs un saprot, kas atrodas aiz aizvērtajām durtiņām vai atvilknēm un cenšas izpētīt visu saturu. Un, protams, neizpaliek arī pirkstiņu ievēršana. Tad nu atkal un atkal jāpārskata mājokļa drošība- kas ir droši/ kas nē; vai pie kontaktiem ir aizsargi utt.

Edvardam pēdējās nedēļas patīk arī atvērt kastēm vākus, ielikt kaut ko iekšā, ņemt arī ārā mantas; tāpat viņš ir liels grāmatu lasītājs. 

20160913152904-71499.jpg

Sociālās prasmes

Saskarsme ar mazo pēdējā mēneša laikā ir īpaša, jo liekas,ka tad,kad runāju, skatās uz mani ar savām lielajām zilajām acīm un visu saprot, ko runāju, stāstu, rādu! Un tas ir tik aizkustinoši un šie brīži ir ļoti, ļoti īpaši. Īpaši mirkļos,kad esmu bēdīga vai satraukusies,bet ar viņu runāju it kā nekas nebūtu noticis un Edvards manī skatās un šķiet,ka viņš visu saprot, mēģinot pateikt, lai beidzu izlikties. Tāpat arī bija viens spilgts gadījums,kad Dariuss raudāja, Edvards pierāpoja pie viņa un uzrāpās virsū un sāka ņurcīt seju, it kā šādi cenšoties novērst domas. Var jau būt,ka viss ir tikai sakritība, bet tas viss paliek īpašā atmiņā :)

Laiku pa laikam Edvardam pasprūk kādi vārdiņi, kuriem īsti pat nav nozīmes, bet tāpat tas liek arvien vairāk un vairāk manīt, kā viņš mācās. Pašreiz topā ir 3 vārdi- mama- tete- baba (bumba/balons, jo tie mums mājās daudz).

Man aug mazais palīgs! Tā es visiem stāstu un smejos, jo viņš atdarina manu mājas uzkopšanu- atliek vien izvilkt putekļu sūcēju kā tas tiek likts lietā; iedot švammīti vai lupatiņu. Es jau smejos, ka izskatās, ka viņš tiek trenēts mājas uzkopšanā :)))

Lai gan labprāt Edvards paliek ar  manu mammu, kura izpalīdz pieskatīšanā, joprojām esmu TOP persona, kurai viņš pieglaužas un jūtas visdrošāk. 

20160913152823-48063.jpg

Ēšanas paradumi

Edvardam pašreiz ir 7 zobi mutē, kas pēdējā mēneša laikā arī nav papildināti ar jauniem baltumiņiem mutē. Liels prieks, ka viņš akceptē bērna vadīto ēšanu un dārzeņus, gaļu, sausmaizītes, augļus ēd pats! Es pati baroju šad tad tikai ar kādu putru, lakto vai biezpienu, bet kas tāpat beigu beigās izvēršas par viņa izrādi, kad kontroles groži tiek ņemti viņa rokās un tiek ēsta ar rokām arī putra, griķi, kuskuss, lēcas, makaroni. 

Vienīgi ārpus mājām šķiet ērtāk pabarot viņu ar karotīti un kādu augļu biezeni, lai mazāk nošmulētos, bet pēdējās reizes arī tas cietis fiasko, tāpēc parasti ņemu līdzi silikona priekšautiņu un ļauju viņam ēst arī pašam!

Kūka

Ilgi domāju par šī mēneša kūku,jo lielākoties tortes, ko vēlējos pamēģināt, jau esmu gatavojusi iepriekšējos 10 mēnešus, bet tā kā šajā reizē nopirku ļooooooti garšīgas rudens avenes (iesaku Zani Oksanu Zemīti, gardas avenes par lielisku cenu līdz pašām namdurvīm!) nevarēju nepagatavot kūku ar avenēm! Meklējot receptes, skatījos, lai tā būtu 20cm veidnei,jo tā kā svētki šajā mēnesī ir vieni pēc otra un šonedēļ jau trešo nedēļas nogali svinēsim kādam ģimenes loceklim dzimšanas dienu, kūkas ir ļoooooti daudz!

Ar jubilejām gan kūkas gatavošana nobīdījās par dienu,bet galvenais, ka tapa! Nevarēju padoties tagad, mēnesi pirms gada jubilejas! Uhhhh, cik daudz kūku būs apēsts šogad :))

20160913152841-30561.jpg

Aveņu krēma kūka

Nepieciešamās sastāvdaļas biskvītam:

  • Olas 5 gab.
  • Milti 5 ēd.k.
  • Cukurs 5 ēd.k.
  • Vaniļas cukurs

Nepieciešamās sastāvdaļas krēmam:

  • Avenes 500 g
  • Salds krējums 200 g
  • Pūdercukurs 100 g
  • Mascarpone siers 200 g
  • Želatīns 15 g

Biskvītam: olām atdala dzeltenumus no baltumiem. Pie dzeltenumiem pievieno cukuru, vaniļas cukuru un saputo vieglās putās. Atsevišķi saputo baltumus līdz stingrām putām, liek pie dzeltenumiem, pievieno izsijātus miltus, visu viegli samaisa. Lej ietaukotā formā un cep 170°C aptuveni 25 minūtes, kamēr biskvīts viegli zeltains un, iedurot tajā koka kociņu, biskvīts nepielīp pie tā. Atdzesē un pārgriež uz pusēm.

Gatavo krēmu: uzbriedina želatīnu. Saputo saldo krējumu ar pūdercukuru, ieputo Mascarpone sieru. Izkausē želatīnu ūdens peldē un pievieno masai, iemaisa avenes, lej formā uz pirmās biskvīta kārtas, tad liek otru biskvītu un atkal krēmu, atstāj ledusskapī sacietēt. Dekorē ar svaigām avenēm.

Tā nu pagāja mūsu mēnesis un jau sākam gatavoties 1 gadiņa ballītei!

Superbēbīša māmiņa

Recepte no rct.lv 

Tiekamies TV3 ekrānos jau šajā svētdienā raidījumā Māmiņu Klubs, kur noskaidrosim vairāk par Klaudijas Hēlas attīstošo rotaļu grupām! 

20160310173350-36549.jpg

laurlapa laurlapa 13. Sep 2016, 19:23

🌷🌷🌷

Liene Krúza Liene Krúza 13. Sep 2016, 15:59

Super☺
Sirsnīgi sveiciens mazajam jubilāram