Superbēbīša dienasgrāmata: PALĪGĀ, kolikas!

30. Oct 2015, 09:40 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Krekliņš, biksītes  un sedziņa Edvardam no www.lindex.com 20160829103014-60268.jpg

Nu tās ir klāt...Kolikas. Gluži kā pulkstenis trešajā dzīves nedēļā pieklauvējušas pie mūsu durvīm un pavisam neaicinātas ienākušas mūsu mājās. Bet šis jau ir trešais bērniņš, tāpēc jau aptuveni zināju,ko gaidīt, vienīgi pacietības deva katram bērnam atšķiras un žēlums, kas pārņem, skatoties uz raudošo bērniņu, neiet mazumā arī ar trešo bērniņu. Tikai cilvēcīgi. Jo neizmērojamā mīlestība negrib ļaut mazajam cilvēciņam mocīties. 

Gadu gaitā ir mainījušies mani paņēmieni sadzīvošanai ar kolikām. Jāsaka, ka tie atšķiras no pirmā bērniņa, otrā un arī tagad. Kādas metodes esmu atmetusi, kādas nomainījušas citas, tad nu padalīšos savā un Edvarda pieredzē, kas palīdz pārdzīvot šo grūto laiku. 

Enterokind. Šis ir bijis atklājums Nr.1 pret kolikām jau ar Dariusu, tādējādi ļaujot samazināt koliku laiku. Pašreiz lietošanā iet pirmā nedēļa, tad nu skatīsimies,kā būs turpmāk. Kāpēc tieši šis līdzeklis? Esmu izmēģinājusi gan Espumisan, gan Sab Simplex iepriekšējiem bērniem, bet tie, pirmkārt, nedeva gribēto rezultātu, bija saldi, lietošanā jāizmanto vairāk pilienu nekā Enterokind, kur jālieto tikai 3 pilieni. Pagaidām efektīvi un spazmas puncī samazinās jau 15-30 minūšu laikā pēc lietošanas.

Slings. Mammas, kuras ir aktīvas slingotājas zina, cik forši ir tad,kad ir brīvas rokas un nav tā sajūta,ka esi ar bērniņu uz rokām 24h diennaktī, neko nespējot citu mājās padarīt. Lai gan ārpus mājām pastaigām dodu priekšroku ratiem, mājās slings ir lielisks palīgs, lai pagatavotu vakariņas, uzkoptu māju un bēbītis būtu mierīgs. Protams, jāatceras par pareizu siešanu, lai jaundzimušajam netiktu nodarīts pāri, bet šī mammas- bērna saikne, ko dod lakats, ir neatsverama, turklāt mierīga mamma= mierīgs bēbis un kas gan vairāk ir nepieciešams!

Silta vanna. Siltais ūdens spēj nomierināt un vismaz uz brīdi aizdzīt domas par vēdersāpēm. Vannošanas laikā izmantoju autiņu un Edvardam nepārprotami vanna patīk vairāk kā iepriekšējiem bērniem pirmajās nedēļās. Pie vannas piepilinu arī Baha ziedu Piecu ziedu formulu, kas arī spēj palīdzēt koliku laikā.

Vēdera masāža. Lielisks palīgs var būt arī masāža. Es izmantoju Baha ziedu Piecu ziedu formulas ziedi, kas palīdz kā universāla ziede un man pašai šķietl, ka ir daudz,daudz labāk. Un tas jau ir galvenais- rezultāts :)

Silta sedziņa. Ietuntulēties siltā sedziņā, kad bēbītis ir šūpuļtvēriena pozā, kājiņas pie punča- gluži kā maza čupiņa Edvards tiek nēsāts pa mājām un šādā savāktā veidā kolikas ir vieglāk panesamas.

Šūpošanās, tupšanās, staigāšana. Nogurdinoši,bet efektīvi kā nomierinot bērniņu, tā mammai atgūstot iepriekšējo pirmsgrūtniecības svaru :) Es pie šī īpaši piedomāju,kad saprotu- sāp rokas un kājas no nemitīgas kustēšanās pa mājām. Jā, un arī soļus var paskaitīt,cik šādā veidā var noiet dienas laikā, mierinot mazulīti.

Šušināšana, šņākšana, dziedāšana. Dažādas skaņas ir tās,kas nomierinās un aizvirzīs mammas domas no situācijas, kā arī bērniņš jutīs vibrācijas, kas nāk no mammas, dziedot, un labāk spēs nomierināties.

Baltais/ rozā troksnis. Baltais/ rozā troksnis spēj iemidzināt bērniņu un vienmuļā skaņa spēj nomierināt arī raudošu bēbīti. Skaņa atgādina šņākšānu un šušināšanu,bet tā kā mamma to nespēj pildīt visu laiku, labs palīgs būs šāds skaņas ieraksts. Veikalos pieejamas arī rotaļlietas ar šādām skaņām.Mūsmājās pašreiz topā ir šis ar dabas skaņām.

Ēdienkartes pārskatīšana. Ir pētījumi, kuri uzskata,ka koliku nemaz neeksistē, bet tas ir kaut kas mistisks, kas pēkšņi parādās un tikpat pēkšņi arī pazūd. Es esmu no mammām, kas neuzsēžas uz griķiem, tādējādi riskējot pazaudēt piena rezerves, bet zināma atteikšanās no kārumiem gan jāievēro un jāskatās, kas pūš vēderu pašai mammai, šos produktus izslēdzot no ēdienkartes.

Dažādas tējas. Ir dažādas tējas barojošām mammām, piemēram, ķimeņu, kas strādās kā piena daudzuma veicinātājs un koliku samazinātājs, bet tā kā par šo nav zinātnisku pierādījumu, mammai pašai jāeksperimentē, kas palīdz tieši viņai.

Pacietība, pacietība, pacietība. Lai gan lielā daļā gadījumu kolikas parādās vakaros,ir bērni,kuriem sāp vēders visu dienu. Pēdējās dienas apvienojumā ar pilnmēnesi Edvards sūdzas par vēderiņu arī pa dienu, tāpēc pacietība te vajadzīga pārpārēm, kas mammai var mīties ar raudāšanu pašai un mazulim ne tikai aiz žēluma, bet arī aiz izmisuma- kā palīdzēt un ko darīt..

Kolikas, es ceru,ka pazudīsiet no mūsu mājām tikpat pēkšņi kā ieradāties ;)

Kā jūs tiekat galā ar kolikām?

Kādi ir jūsu paņēmieni,lai pārvarētu šo laiku?

Kad beidzās kolikas jūsmājās?

Superbēbīša Edvarda māmiņa


20151119110140-59268.jpg

princesemince princesemince 30. Oct 2015, 20:46 Liene Krúza

Kāpēc lietot Espumisan, ja nav koliku?

cecii cecii 30. Oct 2015, 20:28

Manējiem nevienam nebija kolikas, divi no viņiem zīdaiņa vecumā vienkārši bija ļoti nemierīgi un nepārtraukti raudāja. Nedaudz palīdzēja osteopāts. Bet vispār diezgan traki gāja pirmos 6 mēnešus, gandrīz visu laiku uz rokām.

30. Oct 2015, 20:18

Vēl jau antiflat pret kolikām

30. Oct 2015, 17:58 pikolija

Man arī 2 meitas un es NOTEIKTI zinu,kas ir kolikas😃 tas laiks vnk jāpārdzīvo..

pandulaacis pandulaacis 30. Oct 2015, 16:36

Man ir puika un meitene, koliku nebija nevienam 😀

IlvaV IlvaV 30. Oct 2015, 15:39

Un, cik atceros, palīdzēt nepalīdzēja nekas. Viss, ko darīju, lai mazinátu mazulīša sāpes, bija vienkārši mierinājums man, ka daru visu, lai viņam palīdzètu.

IlvaV IlvaV 30. Oct 2015, 15:35 pikolija

Man 2 puikas, kur vecākajam mazliet bija kolikas, jaunākajam- nemaz. Meitiņai arī nebija. Tāda laimes spēle, manuprāt, tā ir. Vienkārši pacietību, pacietību un mieru mammai, jo zina taču, ka pāries.

30. Oct 2015, 15:05

Es arī nezinu kas ir kolikas,man ir gan puika gan meitene.

princesemince princesemince 30. Oct 2015, 14:10

Kolikām vienreizēji palīdz osteopāti 😀

Liene Krúza Liene Krúza 30. Oct 2015, 12:32

Labi ka es isti nezinu ko nozime kolikas,jo vecakai meitai lidz gada vecumam tik 2x sapeja puncitis no mammas apestiem grikiem. Delinam vispar nav sapejis(iznemot roto virusa laiku)tagad ar jaunako stipri jaievero ko ed. Visvairak vinai nepatik vinogas. Jai tad redzot ka bebitis mokas,sirds saznaudzas. Skiet kolikas neizturetu un pati sabruktu. Mes lietojam Ekspumizanu

jolanta.asti jolanta.asti 30. Oct 2015, 10:26

Kad piedzima puika nenojautu ka bus jasaskaras ar ko tadu, bet protams tas bridis bij pienacis kad mus saka mocit kolikas, pa cik nezinaju ko iesakt, zvaniju savai dakterei un viņa ieteica manuprat superigu lidzekli Infacol, tas mūsu dzivi manāmi atviegloja pāris dienu laikā! Drīz nāks pasaulē mūsu mazais brālītis un noteikti zinu ka tas līdzeklis musmājās būs noteikti jau pirms kolikas būs devušas ziņas par sevi