Superbēbīša dienasgrāmata: bez panākumiem meklēju paņēmienus ciešākam un kvalitatīvākam miegam!

Superbēbīša dienasgrāmata: bez panākumiem meklēju paņēmienus ciešākam un kvalitatīvākam miegam!

05. Oct 2016, 11:06 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Bērna negulēšana nogurdina ne tikai mammu, tēti un citus ģimenes locekļus, bet arī pašu negulētāju! Nu esmu nolēmusi ķerties vērsim pie ragiem un meklēt vēl jaunus veidus, kas palīdzētu gulēt ciešāk, ilgāk un kvalitatīvāk. Sākumā Edvardam,pēc tam arī es, jo būsim godīgi, gads nemierīga miega režīmā atnes pamatīgu spēku izsīkumu un nogurumu. 

Lasot grāmatu Vislaimīgākā mazuļa ceļvedis lieliskam miegam, man ir izkristalizējušies paņēmieni, kas miegu padara un varētu padarīt ciešāku un kvalitatīvāku.

Ir tā- ka līdz ko šķiet-šis paņēmiens sāk strādāt, tā atkal kāda vecumposma krīze, zobu nākšanas sāpes vai kas cits, kas vienkārši traucē gulēt, dzenot izmisumā ne tikai mani,bet arī vīru, kuram jādodas uz darbu un pārējos mājiniekus.

Mūsu mājās nav gluži tā kā raksta māmiņa Inga, bet šī pamošanās, pēkšņā histēriskā raudāšana it kā šķietami bez iemesla ļoti, ļoti iztukšo un nogurdina ši gadiņa laikā un arī apkārtējo mierinājumi, ka beidzot barot ar krūti, mazais naktīs gulēs labāk. Bija brīvdenās 2 labākas miega naktis,kad modās naktī 1 vai 2 reizes, bet atsākot šo nedēļu, viss ir pa vecam. Un pa dienu neviens pat nepateiks,ka omulīgais, smaidīgais bēbis naktīs ir no negulētājiem. Šī gada laikā šķiet būšu izmēģinājusi plašāko paņēmienu klāstu,ja runā par tiem paņēmieniem, kas tika likti lietā lielajai māsai un brālim. Tā jau ir- šis mums ir uzmanību visprasošākais mazulis- gan dienā, gan naktī :)

Nē- acu kontaktam! Es parasti pačubinu muguriņu un skaidrs ir viens- acu kontakts gandrīz iemigušu mazuli var pamodināt un likt viņam justies atkal možam. Tad, ja guļu blakus lielajā gultā un palīdzu iemigt, arī es pieveru acis, lai nebūtu acu kontakta.

Lielais JĀ vannošanai! Jau bēbīša vecumā Edvards nomierinājās pie trakākajām koliku sāpēm, ja tika ielikts vannā. Un arī tagad vannojoties ļauju viņam to darīt cik ilgi viņš vēlas. Tajā laikā blakus sēžot palasu kādu žurnālu/ grāmatu vai pati sev uztaisu kādu skaistumkopšanas procedūru, apvienojot patīkamo ar lietderīgo.

Gulēšana kopā. Šis ir strīdus ābols ne vienā vien ģimenē. Esmu jau rakstījusi, ka tā pašreiz ir ērtāk, BET ir noticis brīnums un ilgāks laiks naktīs tiek pavadīts savā gultiņā, lēnām sākot atradināties no gulēšanas kopā, kas ļauj arī man kārtīgāk izgulēties uz tā sāna, uz kuru vēlos, nevis vaktēt mazo gultas okupētāju.

Tukša gultiņa- pārpildīta gultiņa. Pakaviņš, sedziņa, knupīši- tāds ir mūsu rezumē par to,kas atrodas Edvarda gultiņā.Jā, joprojām mazais guļ ar pakaviņu, citādi ar galvu iebrāžas un iekūņojas gultas redelēs, jo pa miegam pārvietojas pa gultu.  

Izvēdināta istaba bez smaržvielām un īstā temperatūrā. Pat tad, ja ejot vannā, pievienoju reizēm lavandas esenci, istabā gan vienmēr izvēdinu pirms likt Edvardu gulēt. Mans novērojums- guļ neizsakāmi labāk, ja ir svaigs gaiss. Tāpat es personīgi dodu priekšroku labāk vēsai istabai nekā pārāk karstai, kur nevar paelpot :) Priecājamies arī par rudenīgām pastaigām ārā!

20161004125700-10172.jpg

Ak, mīļās rokas. Kurš bēbītis gan nenovērtē māmiņas tuvumu un mīļās rokas, kas apskauj! Arī reizēs, kad Edvards aizmieg uz nakti,bet pamostas, ja pazudis knupītis, pietiek, ja iedodu knupīti un uzlieku savas rokas uz viņa vēderiņa vai rociņām un papaijāju galvu. Tik vienkārši,bet tik mīļi un iedarbīgi.

Ideālais gulēšanas laiks.  Esmu eksperimentējusi daudz šajā gadā ar gulētiešanas laiku. Pašos pirmajos mēnešos,kad mazais izdomāja,ka jāiet gulēt ap 23-23:30, tas man bija par traku, jo es esmu pieradusi doties pie miera ap 22:00, vēlākais 22:30. Ar laiku ir nostabilizējies, ka nakts miegs Edvardam ir laikaposmā no 20:00 līdz 21:00. Lai gan grāmatā ir dažādi ieteikumi, es brīnos, kā var ārzemēs pierunāt bērniņus iet gulēt ap 19iem vakarā.Varbūt jums ir pieredze ar to:)?

Mīļākās pidžamiņas.. Bez pidžamiņām nav izticis neviens no maniem bērniem! Man tas šķiet tik jauki- novilkt drēbes, kas mugurā bijušas pa dienu, un doties pie miera pidžamiņā, kura smaržo pēc gultiņas un miera. Un tā brīvības sajūta, ko sniedz pidžamiņa, kas ir vienā apģērba gabalā, ir neatsverama!

Izslēdzam gaismas! Šo es piekopju ar visiem bērniem- lai bērni saprastu, ka ir laiks gulēt, istabai jābūt tumšai vai vismaz ar samazinātu apgaismojumu.Vasarā gan šis ir grūtāk īstenojams, jo aizkari neaiztur saules gaismu un tad ar miega režīmu iet kā pa kalniem, bet pārējos gadalaikos ir vieglāk.

Muguriņas pačubināšana. Man noteikti nav jāstāsta, cik burvīgi iedarbojas muguriņas, kājiņu, pēdiņu, galvas masāža, iežūžojot mazulīti miedziņā un nostiprinot īpašo saikni mammai ar mazulīti. Ķermeņa kontakts, apskaušanās mūsu ģimenē ir īpaši cieņā, tāpēc darām to bieži arī tad,kad bērni ir paaugušies, ne tikai bēbīšu vecumā.

Snaudas un snaudiņas. Arī šajā vecumā ir svarīgas arī snaudas un snaudiņas. Pašreiz Edvards savos 11 mēnešos snauž 2 reizes dienas laikā, katru reizi pa kādai stundai vai nedaudz vairāk, kas joprojām ir svarīgi viņa mentālajai un fiziskajai augšanai. Kā ir pierādījies, ja pa dienu bērns neguļ, tas nenozīmē, ka naktī nakts miegs būs labāks! Un to esmu pārbaudījusi praksē arī uz saviem bērniem- pat tad, ja dienas laikā ir kārtīgi nogulēts, nakts miegs ir visai ciešs!

Īpaši uzsūcošas autiņbiksītes naktīm. Naktīs parasti bērni guļ 10-12h, kas nozīmē šo laiku izturēt bez autiņbiksīšu maiņas. Pa dienu Edvards lieno Huggies Pants autiņbiksītes, kas ir viegli uzvelkamas kā biksītes un ļauj forši kustēties un atklāt savas kustības,bet nakts laikā joprojām esmu uzticīga Huggies Ultra Comfort autiņbiksītēm, kas uzsūc lielāku šķidruma daudzumu, aizsargā no izsitumiem.

Māneklīši. Joprojām Edvards lieto knupīti. Tagad, kad aktuālāka kļūst runāšana, viņš lieto to mazāk, bet tāpat nakts laikā knupītis palīdz nomierināties un ir nepieciešams.

Režīms un rituāli. Nav noslēpums, ka konkrēts gulētiešanas laiks palīdz bērnam saprast, kad doties pie miera. Mūsu vakara rituāli ir vanniņa, pamīļošanās gultā, krūts piens, padziedāšana un miedziņš.  Un, protams, viss notiek tumšā istabā :) Cenšos pie tā pieturēties, bet to mēdz izjaukt izbraucieni ārpus mājām vai citi neparedzēti gadījumi. Un jā, pārgurušus mazulīšus nebūs nav viegli iemidzināt!

Pasakas un stāstu laiks. Jāatzīstas, ka šis ir visai sekmīgs paņēmiens,bet menedžējot trīs bērnu nolikšanu gulēt katru savā istabā, pašreiz šis man neizdodas un ceru pie pasakām atgriezties kaut kad vēlāk :)

Balss maģiskais spēks. Ar bērniem esmu sarunājusies jau laikā,kad viņi dzīvoja vēderā. Jocīgi sākumā- kā es runāšu ar mazulīti,ko neredzu,  bet pēc tam tik pierasti un forši skatīties, kā viņi pazīst balsi, kad ir piedzimuši. Lai gan man nav nekāda dziedamā balss, tomēr padungoju dziesmiņas gan pašam mazākajam, gan lielajiem. 

Baltais troksnis. Šis ir bijis mans atklājums ar pēdējo bērniņu, kuru izmantoju sākot no pirmajām dzīves nedēļām. Nezinu,kuru nomierina vairāk- mani vai mazo,bet svarīgākais,ka strādā!

Dentokind un Dormikind homeopātiskās tabletītas. Placebo efekts vai nē, bet arī šis ir viens no paņēmieniem, ko izmantojam, lai mazais gulētu saldāk, nejustu diskomfortu zobu nākšanas laikā un labāk gulētu. Un atkal - šis ir periodiski efektīvs paņēmiens, ko drīzāk tagad turu ārkārtas gadījumiem, jo nu ir periods, kad acīmredzamu uzlabojumu nav. 

Bučiņas un apskāvieni. Šim droši vien pamatojumu nevajag, kāpēc bučiņas tiek dotas! Bēbīši taču tāaaaaa smaržo! Un pluss bučām un apskāvieniem ir tas, ka šādā veidā tiek veicināta savstarpējā drošā piesaiste un, jā, tas ietekmē arī miedziņu,jo mazais zina, ka mamma ir tepat blakus! 

Šie ir daži no maniem paņēmieniem, ko cenšos ikdienā piekopt, bet jāsaka kā ir- bieži vien tie noder, lai nomierinātos es pati. Sevišķi tas bija pirmajos mēnešos,kad Edvards bija visai nemierīgs un meklēju glābiņu jebkādā veidā, kas palīdzētu! Bet kopumā jāpieturas pie vecās labās parunas- Bērni izaug :) Un sāk gulēt paši arī bez mūsu palīdzības!

Lai salds miedziņš un jauka kopābūšana ar mazulīšiem!

Pievieno komentāros arī savus paņēmienus saldam miedziņam!

 Superbēbīša māmiņa

Pidžama, kombinezons un cepure Edvardam no www.lindex.com 20160829103014-60268.jpg


20160310173350-36549.jpg

princesemince princesemince 05. Oct 2016, 18:53

Smaidu par to, ka krūts ēšana ietekmē nakts miegu būtiski. Protams, bērns ātrāk nomierinās un teorētiski salasa vairāk miega minūtes visi, bet, pieredze rāda, ka neēdot krūti, mostas it kā retāk, taču ilgāks ir nomoda mirklis, lai nomierinātos un atkal iemigtu. Beigās abos gadījumos miega garums tāds pats, tikai mammai savādāka veida kontakts. Piekritīšu gan, ka bieža zīšana naktī pati par sevi ir nogurdinoša, jo nākas pielāgot ķermeņa pozu bērnam ērtā veidā.
Nezinu, kad mazais (2,2g.v.) sāks gulēt, bet lielais sāka kārtīgi naktis izgulēt 6 gados. Abiem nopietnu neiroloģisku problēmu nav.
Noteikti gan arī zinu, cik visai ģimenei svarīgi ir rituāli - tas tā forši organizē.

05. Oct 2016, 16:07 Superbēbīša māmiņa

Vienkārši jāgaida tas klikšķis, kad ir spēks un sajūta, ka viss, tiešām pietiek! 😉

Izskatās,ka man ir Tavs gadījums!

05. Oct 2016, 13:37

Mūsmājās (ar abām lielajām) ciešais miegs sākās tikai tad, kad beidzu barot ar krūti (resp.1 gada vecumā, jo ātrāk nevarēju saņemties). Teorētiski, atradināt no nakts zīšanas var jau sākot no bērna 6 mēnešiem, jo tieši tad krūts vairs nav svarīga pa nakti ēdiena dēļ, bet'nomierināšanās dēļ. Mums gan 6 mēnešu vecumā nekādīgi nesanāca noguruma dēļ. Bet gada vecumā abi ar vīru saņēmāmies un izbeidzām. Trešo meitiņu gribētu barot ilgāk, bet redzēs- ja gada vecumā izdosies no tām naktīm atradināt un pa dienu atstāt, tad..

Sen jau gribētu no nakts barošanas atteikties, bet vienkārši vairs nav spēka un naktīs, kā raud, tā atkal apņemšanās izgaist kā nebijusi. Laikam jānosprauž mērķis, ar vīru jāsaņemas un jādara tas kopā. Tūlīt jau gadiņš, pudeles tiešām negribu pieradināt un nav jau vairs arī jēgas.

Šis bijis īsts roku bēbis jau no dzimšanas- tāds prasīgāks kā pārējie. Grutnieciba bija veiksmīga, daudz staigāju, nodarbojos ar vingrošanu un jogu. Vienīgi, piedzimstot bija nabassaites mezgls, kas noteikti arī atstājis ietekmi. Šo rakstot ienāca prātā, ka vēlreiz jāaiztaigā līdz homeopātam, varbūt būs uzlabojumi kā pirmajā reizē pāris mēnešu vecumā!

Ilvija82 Ilvija82 05. Oct 2016, 12:48 FejuFeja

Tur rakstīts, ka var lietot arī imunitātes stiprināšanai, tā ir?

PALDIES!Ar Baha ziediem esmu uz Tu, jaukšu!

Ja pareizi atceros, kombinēju apsi un cigoriņu: http://ziedu-energija.lv/lv/baha-ziedi/baha-ziedi-berniem/

Kuru maisījumu izmantoji? 5 ziedu formulu? Izskatās,ka būs jāatsāk Baha ziedu lietošana..

FejuFeja FejuFeja 05. Oct 2016, 08:26

Atceros, kā mēs savulaik mocījāmies ar negulētajām naktīm un dēla mošanos gandrīz ik pēc stundas. Toreiz izmantoju Baha ziedu pilieniņus, kurus pievienoju ūdentiņam, kuru devu dzert mazajam.