Superbēbīša dienasgrāmata: gaidījām vējbakas, sagaidījām rozeolu!

Superbēbīša dienasgrāmata: gaidījām vējbakas, sagaidījām rozeolu!

15. Jul 2016, 00:10 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Plānais kombinezons Edvardam no www.lindex.com 20160829103014-60268.jpg

Vējbakas ir lipīgas, ļoti. Bet ne visiem. To pierāda arī mūsu aizgājušā mēneša vējbaku gaidīšanas svētki, kad pēc Dariusa saslimšanas cītīgi skaitīju inkubācijas perioda dienas, lai saprastu, līdz kādam periodam jārēķinās, ka vējbakas varētu tikt iepūstas mūsu mājās.

Ja Dariusam bija diena dienā šis inkubācijas periods,kas sakrita ar vējbaku saķeršanu un pumpu parādīšanos, tad Edvardam viss gājis secen un nu tiešām vairs vējbakas negaidām. Es to norakstītu uz krūts barošanu, kas tomēr bēbīšus var pasargāt. 

Arī pirmssvētku Jāņu laiks pagāja tādā kā neziņā- palikt mājās un gaidīt vējbakas vai tomēr doties svinēt? Galu galā- nezinām taču,kā Edvardam izpaudīsies vējbakas- cik viegli vai cik smagi. Tomēr izlēmām par labu līgošanai laukos, jo atbraukt mājās var vienmēr! Un labi ka tā- laiks bija ideāls un visa svinēšana tāda pati!

Bet ak, vai, pagāja vējbakas un Edvardam pēkšņi augsta temperatūra virs 38 grādiem. Pirmā doma- zobi varētu būt pie vainas,kas spraucas augšpusē. Temperatūra turējās trīs dienas. Tā kā kolēģes dēliņš arī tik tikko to pašu izslimojis,vērsos pie viņas. Un viņa atzīst- gaidi pumpas... Ziniet? Es tiešām zināju,ka ceturtajā dienā pēc temperatūras pumpas būs klāt! Un tā arī bija! Viss, viss ķermenītis kā viena liela pumpa :( Mazais kreņķīgs, dusmīgs, bēdīgs. Biežāk jāmiļo, pa māju jāstaigā slingā vai ergosomā, jo citādi nevar vispār neko iesākt.

Skaitīju dienas, cik tad ilgi šāda saslimšana var ilgt un burtiski trešajā dienā seja un ķermenis bija tāds pats kā pirms tam- bez nekādām pazīmēm par saslimšanu.. Kur saslimām. Nezinu. Kā saslimām. Nezinu. Bet tagad tinot bildi atpakaļ, atceros,ka arī Daniela saslima 9 mēnešu vecumā ar šo, bet es domāju,ka tā alerģija pret zemenēm un viss izskatījās patiešām bēdīgi. Tā kā ar Jāni bijām vecāki pirmo reizi,aizskrējām pat uz slimnīcu. 

Tā nu pagāja vesels mēnesis slimojot pārmaiņus bērniem. Tagad varu nopūsties,ka viss aiz muguras un varam turpināt baudīt vasaras priekus!

Māmiņu Klubs par rozeolu

Bērnu rozeola ir infekcijas slimība, kas izplatīta ir starp maziem bērniem, vecumā līdz 2 gadiem. Citi slimības nosaukumi ir: ekzantēma, sestā slimība, pseidomasaliņas, pēkšņa ekzantēma, bērnu trīsdienu drudzis, roseola infantum, exanthema subitum, pseudorubella.

Kas jāzina vecākiem:

• infekcijas avots ir slimības pārnēsātājs vai slimnieks,

• izplatās pa gaisu pilienu veidā,

• inkubācijas periods - 5 -15 dienas,

• visbiežāk slimo bērni no 4 mēnešiem līdz pat 3 gadiem,

• slimība var attīstīties jebkurā sezonā, bet rudenī, ziemā un pavasarī ir tomēr visvairāk reģistrēto saslimšanas gadījumu.

Saslimšanas sākumā ir augsta temperatūra no 38 līdz pat 40 grādiem, un tāda temperatūra turas 3-5 dienas. Pēc tam temperatūra pakāpeniski pazeminās un parādās izsitumi uz ādas. Sākumā tie ir uz sejas, tad uz krūšu kurvja, vēdera, un pēc vairākām stundām parādās uz visa ķermeņa. Izsitumi var saglabāties uz ķermeņa sākot no dažām stundām, līdz pat 2 dienām. Zīdaiņiem var būt arī vemšana, caureja vai neliels klepus un iesnas.

Ārstēšana neprasa nekādu specifisko ārstēšanu, tāpat - tai nav arī profilaktiskās vakcīnas. Temperatūras paaugstināšanās gadījumā jāizmanto temperatūru pazeminošie līdzekļi. Galvenais ir pazemināt bērna ķermeņa temperatūru un nostiprināt bērna organisma aizsargspējas. Zīdaiņi biežāk jāliek pie krūts. Vecākiem bērniem jāpiedāvā šķidrums ik pēc 15 minūtēm. 

Superbēbīša māmiņa

 
20160310173350-36549.jpg

Liene Krúza Liene Krúza 15. Jul 2016, 16:18

Man vecākā meita ka bija maza apm 2g nepārtraukti izmetās šādā izskatā 3-4 dienas ļoti augsta t 39.5-40 bez īpaša iemesla un 5diena visa sartām pumpiņām. Un pēc tam kādā 7dienā pazuda pilnīgi t un pumpas. Bet tā atkārtojas ļoti bieži