Superbēbīša dienasgrāmata: aiziet, Bērna Vadītā Ēšana, aiziet!

Superbēbīša dienasgrāmata: aiziet, Bērna Vadītā Ēšana, aiziet!

09. Aug 2016, 15:26 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Ar katru bērnu piebarojuma uzsākšana un norise ir pavisam citādāka, jo arī mēs kā vecāki maināmies, mainās mode un ieteikumi, mainās arī viedokļi, kas ir ieteicams un kas nav.

Tā kā paralēli Danielas audzināšanai studēju un neizdevās visām reizēm atslaukt krūts pienu, pieskatītāji deva arī mākslīgo piena maisījumu, nevarēju sagaidīt, kad būs 4,5 mēneši, lai sāktu piedāvāt kaut ko no biezenīšiem. Ar Dariusu jau izzināju vairāk bērna vadīto ēšanas metodi un lai gan viņam vēl nebija zobu, 7-8 mēnešu vecumā viņš sekmīgi centās ēst pats un jau drusku virs gada pats prata sevi pabarot arī ar karoti un dakšiņu. Tagad, kad mājās ir trešais mazulis,atkal viss notiek citādi. 

Paldies, ka man pašai ir piens, novērtējot, cik ērti skrienot pa darīšanām viņu jebkurā vietā pabarot, bet tad, kad pienāca laiks piebarošanai, sapratu, ka atkal būs citādāk. Pirmkārt, viņš nesēdēja līdz 9 mēnešu vecumam, tāpēc no 7 mēnešu vecuma, kad sāku piebarošanu, priekšroku sāku dot tvaicētiem dārzeņiem, kas sablendēti. Reizi pa reizei neatlaidīgi priekšā liku tvaicētus dārzeņus, lai pats cenšas satvert un bāzt mutē. Nebūs. Viņš pats pieskarties negribēja glumajiem dārzeņiem, kur nu vēl mutē bāzt! Bet tad nāca vasara un devāmies uz laukiem, kur visi lauku labumi, ogas! Un,jā, var teikt, ka tieši ar ogām aizgāja bērna vadītā ēšana! 

Nezinu, vai pie vainas ir trešā bērna sindroms, kad viņš liekas mazākais un nevarīgākais (jūs taču zināt,cik pastarīši tiek lutināti) vai kas cits, bet šajā reizē man ir kaut kā vairāk bail,ka mazais aizrīsies, netiks galā ar gabalu. Smieklīgi, bet tā ir, lai gan Dariuss vienmēr labi ticis galā un aizrīšanās epizodes nav bijušas.

Liels iedrošinātājs šajā procesā bija un joprojām ir Bērna vadītās ēšanas grupa Facebook.com, kur mammas dalās savās receptēs, bildē mazuļu ikdienas maltītes (tādi pavāru šedevri ka nenobrīnīties) un dalās iespaidos. Tas ļauj saprast, ko tad vēl mazajam piedāvāt bez ierastā kabača, burkāna un kartupeļa, jo variācijas ir bezgalīgas, ko es cītīgi arī pierakstu un cenšos ieviest, piedāvājot arvien jaunas garšas un jaunas uzturvielas un vitamīnus!

Tagad Edvards pēc slimošanas laukos bija atkritis atpakaļ ikdienas piebarojumā un vairāk ēda blendētus dārzeņus ar gaļu, bet nu šajā nedēļā lēnām sāk atgriezties iepriekšējais ritms un tā kā mutē jau ir 6 zobi, nu ēdienu var ne tikai zelēt, bet arī košlāt, sperot soli pretim patstāvīgai ēšanai.

Protams, drošība ir pirmajā vietā, tāpēc mazo nedrīkst atstāt bez uzmanības, kad viņš iepazīstas ar ēdienu, lai novērstu aizrīšanos. 

Ēdiena mētāšana/ nokrišana zemē- neizpaliek arī tas, tāpēc te nudien nebūs pilns šķīvis ar ēdienu, bet pāris gabaliņi, ar kuriem viņš mēģinās tikt galā. Šovakar, piemēram,visi izbaudījām lēcu/ kabaču/ puķkāpostu lietu, kad pēc paēšanas viņš mēģināja plakšķināt ar rokām pa paplāti. Netīri bez gala, bet šī bija vispilnākā ēdienreize,kurā viņš pats sevi pabaroja, par ko lepnums Edvarda vietā!

Tāpat joprojām manī mīt mistiskas bailes par dārzeņu, piemēram, tomātu miziņām, kas var pielipt aukslējām (ak, cik nepatīkami tas ir pieaugušajam, kur vēl bērnam), tāpēc šāda veida ēdienus nomizoju, lai mana sirds ir mierīga un ēšana sekmīgāka.

Kādai ēšanai Tu dod priekšroku mazulītim? 

 BĒRNA VADĪTĀ ĒŠANA MĀMIŅU KLUBĀ KOPĀ AR KLAUDIJU HĒLU

Mazuļa ēdināšana no 5 mēnešiem ar psiholoģi Diānu Zandi

Superbēbīša māmiņa

 
20160310173350-36549.jpg

cecii cecii 12. Aug 2016, 19:17

Ja par sieriem, tad pievienojot 50g Čedaras siera zīdaiņa ēdienam, tiek slēpti iebarots ~1g sāls. Tā vairs nevar būt veselīga maltīte nekādīgi. Mozarella šajā gadījumā ir perfekta - uz 100g tikai 0.4g sāls. Mūsu bērniem iecienītas ir Jaunpils mozarellas siera nūjiņas, ideālas, salīdzinot ar pāsālītajiem Pik-Nik. Tikai beidzamā laikā tās vairs neražo, cerams, ka atsāks.

Kādu Čedaras sieru izvēlies? Es esmu devusi Mozarellas sieru,bet par tiem pārējiem nezinu,kādu izvēlēties