Joki, aktivitātes, izklaides un nebēdnības visas dienas garumā- Lotes zeme

Joki, aktivitātes, izklaides un nebēdnības visas dienas garumā- Lotes zeme

22. Aug 2019, 00:00 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Tepat netālu, 170km attālumā, no Rīgas atrodas Lotes zeme, kura ir kā fantāziju pasaule lieliem un maziem. Šķiet, nav citas animācijas filmiņas, kas ir skatīta tik daudz reižu, kā stāsts par suņu meiteni Loti un viņas ģimeni! Liels prieks, ka animācijas filmiņa attīstās, tieši tāpat kā aug un attīstās arī Lotes ģimene, kurā nu jau aug arī mazā māsiņa Rozīte.

Lielā meita savos teju 12 gados atteicās no došanās izbraucienā, tad nu sarūpējot gardumus pusdienām un launagam piknikam ārā, dodamies ceļā. Noteikti iesaku doties no paša rīta, lai mazie automašīnā vēl var pagulēt un bez stresa izstaigāt parku, jo par piecām stundām mazāk noteikti nav vērts plānot izbraucienam.

Izrādās, tā ir Lotes dzimšanas diena, kas redzams arī pēc mazajām meitenēm ar Lotes rotaļlietām rokā jau pie ieejas. Nebūs nekāda mierīgā pastaiga darba dienā, ko parasti esam pieraduši, lai izvairītos no pūļiem, bet tas nekas- svētki paliek svētki, kuros metamies iekšā! Vienmēr ar smaidu izbaudām vilcieniņa braucienu, galapunktā mūs visus sagaida tēli no pasaku filmas, kas aicina dziļāk parkā.

Diena paskrien nemanot, jo tiek lekts, skriets, rāpots, līsts un darīts viss tik aktīvi, ka atpakaļceļā saldais miegs garantēts.

Varam tikai pabrīnīties, cik autentiski Lotes zemē viss izskatās- tieši tādas pašas kāpnes Lotes mājā kā filmiņā, pankūku baudīšana pie lielā Lotes ģimenes galda un izgudrojumu izmēģināšana pašiem ar savām rokām.

Lotes zeme ir kā diena citā realitāt, kā piedzīvojumu izbrauciens, kā sapnis, kurā nokļūst gan lielie, gan mazie, jo puiši vēl ilgu laiku runāja par Loti, ar kuru kopā bildējās, par konservbundžu makšķērēšanu, par šļūkšanu no slidkalniņa Lotes istabā.

Pat tad, ja gadījies bērniņš, kurš ir kautrīgs, tas nebūs šķērslis iejukšanai starp citiem tikpat aktīviem bērniem, jo tēli runā gan igauņu, gan latviešu valodā, un pat programma sarūpēta gana plaša, lai tuvāk iepazītos ar tēliem un saprastu katru vārdu!

Ja pagadās karsta diena, tad droši var izmantot turpat esošo pludmali, kurā veldzēties jūrā- mēs gan nopeldējāmies Salacgrīvā, jo uz vietas ir diezgan sekls un tālu jāiet, lai sasniegtu gribēto dziļiumu.

Mazi veikaliņi, suvenīri, tradicionālās Lotes pankūkas un citi gardumi- tas viss pieejams turpat uz vietas! Mēs gan dodam priekšroku ēdiena paņemšanai līdzi, lai ietaupītu ģimenes budžetu, bet arī šādas opcijas ir, lai izbaudītu dienu no A līdz Z!

Lotes zeme noteikti nav muzejs, kurā nedrīkst neko aiztikt vai piedalīties- tieši otrādi- tēli iesaista savā Lotes zemes dzīvē, lai lieli un mazi varētu atpūsties visas dienas garumā!

Pozitīva gaisotne. Spēles. Smiekli. Aktīva darbošanās. Ja tas ir tas, ko meklējat savas ģimenes atpūtai, noteikti aizbrauciet vēl šogad!

Jūs esat bijuši Lotes zemē? Kā jums patika?

Lotes zeme darbosies vēl līdz 1.septembrim, lai durvis pēc tam vērtu nākamajā gadā!