Bērniņa nākšana pasaulē ir liels un nozīmīgs brīdis katras sievietes dzīvē, tādēļ pirmajās dienās pēc dzemdībām jaunā māmiņa var izjust dabisku ekstāzi, bet jau nākamajā mirklī raudāt un justies vientuļa. Kā saprast, vai esmu normāla mamma? Vai ir normāli mātes laimes vietā izjust negatīvu sajūtu spektru? Ar kādiem psihoemocionāliem izaicinājumiem saskaras jaunā māte un kā tikt ar tiem galā?
Kognitīvi biheivoriālā psihoterapeite, psiholoģe Diāna Zande, kura ir viena no iemīļotākajām Māmiņu Kluba Vecāku skolas lektorēm, topošās un jaunās māmiņas aicina uz Online lekciju par māmiņas sajūtām pēcdzemdību periodā.
PIETEIKTIES LEKCIJAI
Diāna Zande savā lekcijā pieskarsies tiem mammas reālās dzīves aspektiem, par kuriem "rozā" bērna gaidīšanas periodā parasti izvairās runāt:
- Kādi izaicinājumi sagaida pāri, kļūstot par vecākiem?
- Kādi ir potenciālie riski ģimenei, bērniņam piedzimstot?
- Kā pazīt savas izjūtas? Vai tas ir dabiski, ka jūtos slikti kā mamma?
- Kādas ir sievietes pēcdzemdību emocionālās izjūtas?
- Kā vēl arvien justies kā sievietei, ne tikai kā bērna mātei?
- Ko darīt ar savām izjūtām, kas ir tik pretrunīgas - mijas prieks un skumjas?
- Kā sabalansēt bērna un vecāku vajadzības?
- Kā tikt galā ar jaunās mātes ikdienas pienākumiem harmoniskā veidā?
Par šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem, kas uz sirds topošajām un jaunajām māmiņām, pārrunāsim jautājumu un atbilžu sesijā Diānas Zandes lekcijas ietvaros.
PIETEIKTIES LEKCIJAI
„Vairums nodarbību ir orientētas uz bērniņu - kā kļūt par labiem vecākiem, kā kontrolēt bērna uzvedību, kā iemācīt šo vai to, - bet kas tad viņam to visu iemāca? Tie ir vecāki. Ir ļoti maz informācijas par to, kā mēs kā vecāki varam palīdzēt paši sev,” par nodarbības nozīmīgumu stāsta psiholoģe Diāna Zande. „Šī ir tāda kā realitātes apzināšanās nodarbība, kur mēs atradīsim gan problēmas, kas var būt, gan risinājumus," tā Diāna.